IBM kupiło Red Hat

Ostatnia aktualizacja: 11 maja 2022, 19:31

IBM kupiło firmę Red Hat za 34 miliardy dolarów – jest to największa transakcja w historii, w świecie open source i Linux.

IBM (International Business Machines Corporation) – amerykańskie przedsiębiorstwo, będące jednym z najstarszych przedsiębiorstw informatycznych na świecie.

Red Hat, Inc. – założona przez Marca Ewinga w 1993 roku amerykańska firma informatyczna; kojarzona głównie z wydania sztandarowego produktu – jednej z bardziej znanych dystrybucji GNU/Linuksa – Red Hat Linux. Wspiera także inną – Fedora. Firma jest zaangażowana w ruch otwartego oprogramowania.

Obie firmy już rozmawiają o najważniejszych korzyściach związanych z przetwarzaniem w chmurze, które zapewni partnerstwo.

IBM jest obecnie jednym z największych dostawców usług w chmurze, zajmując trzecie miejsce za liderami rynku Microsoft i Amazon pod względem przychodów.

Jednak pozyskanie Red Hat pozwoli IBM prześcignąć obu konkurentów i stać się największym dostawcą hybrydowej chmury.

Red Hat oferuje obecnie pakiet usług dla komputerów IBM, w tym Amazon i Google. IBM twierdzi, że nie planuje tego zatrzymać. Rzeczywiście, iBM i Red Hat chcą „kontynuować budowanie i wzmacnianie” tych partnerstw w przyszłości.

Przejęcie Red Hat zmienia grę. Zmienia wszystko na rynku chmury.
IBM stanie się największym na świecie dostawcą usług hybrydowych w chmurze, oferując firmom jedyne otwarte rozwiązanie w chmurze, które odblokuje pełną wartość chmury dla ich firm.

– powiedział w oświadczeniu szef IBM Ginni Rometty.

Połączenie sił z IBM zapewni nam większy poziom skalowalności, zasobów i możliwości, aby przyspieszyć wpływ otwartego oprogramowania jako podstawy cyfrowej transformacji i doprowadzić Red Hat do jeszcze szerszej publiczności – przy jednoczesnym zachowaniu naszej wyjątkowej kultury i niezmiennego zaangażowania do innowacji open source.

– powiedział prezes Red Hat, Jim Whitehurst.

Umowa między firmami nie jest jeszcze całkowicie sfinalizowana; powiązanie musi przejść przez zgromadzenie z udziałowcami obu spółek, a także spełniać wszelkie niezbędne zgody prawne.

Ale jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem – jest kilka powodów, aby się tego spodziewać – umowa zostanie zamknięta w drugiej połowie 2019 r., a IBM stanie się dominującą siłą w dziedzinie oprogramowania typu open source.

Źródło: newsroom.ibm.com/2018-10-28-IBM-To-Acquire-Red-Hat-Completely-Changing-The-Cloud-Landscape-And-Becoming-Worlds-1-Hybrid-Cloud-Provider

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.