Fedora 24

Ostatnia aktualizacja: 18th Listopad 2019, 09:08 pm

Fedora
Została wydana nowa wersja dystrybucji Fedora 24.

Fedora jest dystrybucją sponsorowaną przez firmę Red Hat i rozwijaną przez społeczność skupioną wokół projektu. Fedora 24 dostępna jest w trzech odmianach: Cloud, Serwer i Workstation.

Fedora Workstation, skierowana do użytkowników komputerów domowych, twórców oprogramowania, laptopów, hobbystów, entuzjastów, studentów, etc. i dostarcza gotowy system opracowany przez społeczność.

Fedora 24 Workstation wyposażona jest w środowisko graficzne GNOME 3.20. Oferuje ono wiele ulepszeń, takich jak łatwiejszy dostęp do urządzeń zewnętrznych i ustawień drukarki, lepszy interfejs wyszukiwarki i bardziej wygodna kontrola muzyki.

Fedora 24 kontynuuje pracę deweloperów mającą na celu zamianę X Server na Wayland. Jednakże, to wydanie nie działa domyślnie na Wayland, lecz jest on dostępny jako opcja dla użytkowników, którzy chcą go wypróbować. Prawdopodobnie Wayland będzie domyślny w kolejnym wydaniu Fedora 25.

Pozostałe wydania Fedora 24 oferowane są w wersjach: KDE Plasma, Xfce, LXDE, Mate-Compiz i Cinnamon.
Fedora Labs oferuje kolekcję specjalistycznych wydań do różnych zastosowań, np: Games, Robotics, Astronomy, Jam, Design suite, Scientific, Security, SoaS (Sugar on a Stick).

Obraz systemu w wersjach Workstation, KDE, Xfce, LXDE, MATE, Cinnamon, Games, Security, SoaS oraz Design Studio można pobrać z naszego portalu

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

36 + = 42