Emulacja komputera Apple

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Wirtualizacja :
1. Wirtualizacja i emulacja programów i systemów operacyjnych
   1.1. Java Virtual Machine
   1.2. VirtualBox
   1.3. WMware Player
2. Implementacja Windows API
   2.1. PlayOnLinux
   2.2. Wine
3. Emulacja konsol i maszyn gier wideo
4. Emulacja „starych” systemów operacyjnych

 

Emulacja komputera Apple

 

Basilisk II
Basilisk II    star   star
Emulator 32 bitowego systemu Apple Macintosh, który działał na procesorze k68. Program dostępny dla platformy Linux, Solaris, FreeBSD, IRIX, Mac OSX, Windows, BeOS i AmigaOS. Projekt nierozwijany od 2006 roku.

linia

Executor
Executor  
Executor jest emulatorem, który pozwalał na uruchomienie starych programów napisanych dla systemu Apple Macintosh. System ten działał na 32 bitowym procesorze Motorola 68000 (68k). Program przeznaczony był dla platformy Linux, Mac OSX i Windows. Projekt zawieszony w 2005 roku.

linia

GXemul
GXemul        
GXemul jest frameworkiem służącym do pełnej emulacji systemów komputerowych działających na procesorach : ARM, MIPS, Motorola 88K, PowerPC i SuperH. Potrafi uruchomić wiele systemów operacycjnych, np. NetBSD, OpenBSD, Linux, HelenOS, Ultrix/RISC, Sprite for DECststion.

linia

KEGS/SDL
KEGS/SDL    star   star
Emulator systemu Apple Macintosh II zbudowany na zakończonym w 1998 roku KEGS. Został wzbogacony o dodatkowe sterowniki wideo, dźwięku, klawiatury i joysticków. Dostępny dla systemu Linux, beOS, Mac OSX i Windows. Ostatnia wersja została wydana w 2005 roku.

linia

LinApple
LinApple   
Emulator 8 bitowego systemu Apple series 2, który bazuje na windowsowym AppleWin. Projekt zakończony w 2007 roku.

linia

Mac on Linux
Mac on Linux    star   star
MOL (Mac on Linux) pozwala na uruchomienie Mac OS w Linuksie jako systemie gospodarza.  Program symuluje maszynę gospodarza, oprogramowanie serwerowe i test zgodności. Projekt zakończony w 2007 roku.

linia

Mini-vMac
Mini vMac    star   star   star
Mini vMac jest programem, który emuluje jeden z pierwszych komputerów Macintosh sprzedawanych w latach 1986-1990. Dostępny dla platformy Linux, Windows, Mac OSX : Intel, PowerPC, OS9 i OS8. Przeportowany na Windows XP x64, Solaris 10, Linux PowerPC, Poket PC, Nintendo DS, iPhone/iPod Touch oraz Android.

linia

PC Emulator
PC Emulator    star   star
PCE jest kolekcją dwóch emulatorów: PCE/ibmpc i PCE/macplus. Pierwszy emuluje systemy IBM 5150 i IBM PC/XT 5160 a drugi Macintosh 128K, 512k, 512ke oraz Macintosh Plus. PCE można uruchomić w systemie Linux, Windows 2000, Windows XP, Mac OSX oraz Solaris.

linia

pearpc
PearPC    star   star   star
PearPC jest emulatorem umożliwiającym uruchomienie systemów operacyjnych Mac OSX, Darwin oraz Linux, które pracują na procesorach z rodziny PowerPC.
Zobacz również PearPC na Wikipedii

linia

Xapple2
xapple2    star   star
xapple2 to emulator systemu Apple 2 napisany dla platformy Unix i Linux. Napisany częściowo w asseblerze 386 (AT&T) oraz C.

linia

 

Opublikowane: 24 / 09 / 2011

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy