Emulacja komputera Apple

Ostatnia aktualizacja: 12th październik 2019, 01:27 pm

Basilisk II
Basilisk II
Emulator 32 bitowego systemu Apple Macintosh, który działał na procesorze k68. Program dostępny dla platformy Linux, Solaris, FreeBSD, IRIX, Mac OSX, Windows, BeOS i AmigaOS. Projekt nierozwijany od 2006 roku.

linia

Executor
Executor
Executor jest emulatorem, który pozwalał na uruchomienie starych programów napisanych dla systemu Apple Macintosh. System ten działał na 32 bitowym procesorze Motorola 68000 (68k). Program przeznaczony był dla platformy Linux, Mac OSX i Windows. Projekt zawieszony w 2005 roku.

linia

GXemul
GXemul
GXemul jest frameworkiem służącym do pełnej emulacji systemów komputerowych działających na procesorach : ARM, MIPS, Motorola 88K, PowerPC i SuperH. Potrafi uruchomić wiele systemów operacycjnych, np. NetBSD, OpenBSD, Linux, HelenOS, Ultrix/RISC, Sprite for DECststion.

linia

KEGS/SDL
KEGS/SDL
Emulator systemu Apple Macintosh II zbudowany na zakończonym w 1998 roku KEGS. Został wzbogacony o dodatkowe sterowniki wideo, dźwięku, klawiatury i joysticków. Dostępny dla systemu Linux, beOS, Mac OSX i Windows. Ostatnia wersja została wydana w 2005 roku.

linia

LinApple
LinApple
Emulator 8 bitowego systemu Apple series 2, który bazuje na windowsowym AppleWin. Projekt zakończony w 2007 roku.

linia

Mac on Linux
Mac on Linux
MOL (Mac on Linux) pozwala na uruchomienie Mac OS w Linuksie jako systemie gospodarza.  Program symuluje maszynę gospodarza, oprogramowanie serwerowe i test zgodności. Projekt zakończony w 2007 roku.

linia

Mini-vMac
Mini vMac
Mini vMac jest programem, który emuluje jeden z pierwszych komputerów Macintosh sprzedawanych w latach 1986-1990. Dostępny dla platformy Linux, Windows, Mac OSX : Intel, PowerPC, OS9 i OS8. Przeportowany na Windows XP x64, Solaris 10, Linux PowerPC, Poket PC, Nintendo DS, iPhone/iPod Touch oraz Android.

linia

PC Emulator
PC Emulator
PCE jest kolekcją dwóch emulatorów: PCE/ibmpc i PCE/macplus. Pierwszy emuluje systemy IBM 5150 i IBM PC/XT 5160 a drugi Macintosh 128K, 512k, 512ke oraz Macintosh Plus. PCE można uruchomić w systemie Linux, Windows 2000, Windows XP, Mac OSX oraz Solaris.

linia

pearpc
PearPC
PearPC jest emulatorem umożliwiającym uruchomienie systemów operacyjnych Mac OSX, Darwin oraz Linux, które pracują na procesorach z rodziny PowerPC.

linia

Xapple2
xapple2
xapple2 to emulator systemu Apple 2 napisany dla platformy Unix i Linux. Napisany częściowo w asseblerze 386 (AT&T) oraz C.

linia

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

− 5 = 2