*** Linuxiarze obchodzą w tym roku 10-lecie działalności! *** Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i zapraszamy na kolejne! ***

Elementy świadczenia usług kolokacji serwerów

Serwerownia

Kolokacja to szereg usług jakie świadczy firm zewnętrzna w postaci udostępnienie zasobów serwerów. Pełna usługa to przekazanie klientowi miejsca w szafie serwerów, pełne zasilanie, specjalistyczne i dedykowanie oprogramowanie oraz naturalnie opieka, wsparcie specjalistów od kolokacji. Naturalnie pakiet usług jest bardzo rozbudowany i tylko poznanie wszystkiego dokładnie pozwoli stwierdzić czy opcja taka jak kolokacja serwerów się opłaca.

 

Dzierżawa miejsca w serwerowni to klucz do odpowiedniej kolokacji.
Kto może sobie pozwolić na trzymanie w biurze przelicznych serwerów, tracić niezbędną powierzchnię? Podczas skorzystania z kolokacji serwerów tego typu problemy odpadają. Oszczędzamy praktycznie na miejscu w firmie ale i nie musimy inwestować w zakup odpowiedniego sprzętu, a ten jak wiadomo do tanich nie należy.

Obsługa wszystkich posiadanych domen.
Kiedy potrzebne są odpowiednie moce obliczeniowe do prowadzenia różnych stron internetowych, do przetwarzania milionów operacji to na pewno z pomocą dzierżawionych serwerów nie będzie z tym kłopotów. Nie ma możliwości zawieszania się stron, wstrzymywania operacji.

Praktyczna bezawaryjność.
Z uwagi na odpowiednie inwestycje w przygotowanie miejsca do kolokacji serwerów możemy mieć pewność, że braki w dostawach prądu, przegrzanie się serwerów, działanie osób trzecich nie mają wpływu na poprawne działanie. Czy takie warunki są do spełnienia w warunkach biurowych, warunkach korporacji? Niemożliwe, zapewne występowały by co jakiś czas problemy, kłopoty z prawidłowym działaniem sprzętu, odpowiednią mocą serwerów.

Profesjonalne zabezpieczenie danych.
Z uwagi na liczne zabezpieczenia nie ma możliwości wykradzenia danych, informacje składowane na serwerach na pewno nie dostaną się w niepowołane ręce. Firmy oferujące tego typu pomoc inwestują w najlepsze, najnowsze zabezpieczenia, bo to jeden z argumentów przemawiających za jakością, rzetelnością takiej działalności.

Regularne tworzenie kopii zapasowych, kopii bezpieczeństwa.
Poprzez specjalistyczne oprogramowanie, w określonych odstępach czasu dokonuje się działania typu kopiowania danych. To pozwoli na wypadek niespodziewanych awarii trzymać pieczę nad danymi klienta, bez obaw, iż mogą zaginąć, mogą kompletnie zniknąć.

Powyższe elementy świadczenia usług kolokacyjnych serwerów przekonują na pewno niezdecydowanych, że warto zainteresować w odpowiedniego rodzaju usługi w tej dziedzinie.

Dlatego z powodu powyższych informacji należy sobie uświadomić, iż outsourcing IT w postaci datacenter naprawdę się opłaca. Zamiast zajmować się wieloma sprawami technicznymi po prostu wybieramy odpowiednio renomowane firmy, które będą świadczyły określone usługi IT. Należy bardzo starannie sprawdzać możliwości takich firm i dobierać usługi data center do własnych potrzeb oraz możliwości finansowych.

 

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przez firmę Sprint Data Center specjalizującą się w dostarczaniu wysokiej jakości usług hostingowych.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *