Free trial | ArubaCloud.pl

Download

Pobierz Debian GNU/Linux

Ostatnia aktualizacja: 13 czerwca 2023, 08:03

Pobierz Debian GNU/Linux

download
 

Click to rate this post!
[Total: 4 Average: 5]

19 komentarzy do “Pobierz Debian GNU/Linux

 • nie działa wifi. próbowałem wiele linuxów i tylko na debianie nie działa. A szkoda bo w wersji cinnamon jest piękny i chciałem go zainstalować.

  Odpowiedz
 • Podana tu wielkość pliku ISO wersji LXDE to 2,3GB. Tymczasem po pobraniu, okazuje się że plik ma 2,7GB.
  Wcześniej miałem już Debiana i problemy z WiFi, podobnie jak opisał to tutaj „luk”.
  Faktycznie, w niektórych dystrybucjach sterowniki instalują się razem z systemem. Zauważyłem jednak że sterowniki po zainstalowaniu i podłączeniu kablem można pobrać z repozytorium, może w Debianie też się da. I mam nadzieję że nie będzie problemów ze sterownikami grafiki tak jak to w tej chwili mam w LMDE…Mint nie wybudza się z uśpienia na sterowniku nouveau, każdy Linux który sprawdzałem na tym laptopie na sterowniku nouveau podczas wybudzania wyświetlał zebrę w stylu Minecraft i się zawieszał…obawiam się że z Debianem będzie podobnie…, i trzeba będzie wrócić do Lubuntu lub Kubuntu (te na moim 15-sto letnim lapku działały najlepiej) i męczyć się z zależnościami.

  Odpowiedz
 • Czy ktoś może mnie oświecić i powiedzieć dlaczego dla wersji install podano sumy kontrolne dla kilku DVD – konkretnie dla trzech plików – gdy jest tylko jeden plik do pobrania oznaczony jako DVD1?
  Po pobraniu tego 3,7 GB iso i sprawdzeniu sumy kontrolnej nie zgadza się ona z żadną z tych kilku sum podanych pod plikiem do pobrania na tej stronie.

  Odpowiedz
  • Sorry za drobną nieścisłość powyżej. Sum kontrolnych dla pliku w ww poście jest więcej…ale żadna (również ta oznaczona tą samą nazwą co pobrany iso) nie pasuje do pobranego 3,7 GB iso oznaczonego jako DVD1.
   Wiem że teoretycznie plik mógł zostać uszkodzony, pierwszy raz bym się spotkał z taką sytuacją. Jednak podawanie wielu sum dla jednego pliku w sytuacji gdy w przypadku Debiana – z wiadomych powodów – „normą” jest kilka płyt może trochę dezorientować.

   Odpowiedz
 • zainstalowalem debian 10 i nie dziala mi siec wifi wogole nie znajduje sieci i jakby karta wifi byla odlaczona Co to za linux skoro wifi nie dziala zawiodlem sie na debianie i czas zmienic system bo nikt nie bedzie podlaczony przez kabel do routera

  Odpowiedz
  • Prawdopodobnie twoje wifi wymaga sterownika własnościowego. Prawdopodobnie podczas instalacji nie było możliwości jego zainstalowania. W razie problemów zapraszam na forum.

   Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.