LinuxNiezależna Dystrybucja Linux

TLD Linux

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2023, 17:40

Strona domowa: wiki.tld-linux.org
Dokumentacja: wiki.tld-linux.org/docs
Forum:
Pochodzenie: Polska
Kategoria: Serwer
Pulpit: tekstowy
Architektura: i686, x86_64
Bazuje na: PLD
Użytkownik: Zaawansowany
Wikipedia:
Distrowatch:
ArchiveOS: TLD Linux
Nośnik: Install CD/DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 2019.01 | 2019.09.05

TLD (Titanium Linux Distribution) to otwarto-źródłowa, rozwijana przez niewielką grupę deweloperów, dystrybucja przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników maszyn serwerowych.

Projekt powstał w 2007 roku jako nieoficjalna wersja PLD Linux Distribution o nazwie PLD Titanium. W 2010 roku, na skutek konfliktu pomiędzy liderami projektów PLD i PLD Titanium, projekt odseparował się od PLD w 2011 roku i zmienił nazwę na TLD (Titanium Linux Distribution). Niestety, ograniczona ilość zasobów ludzkich doprowadziła do stagnacji w rozwoju projektu, co poskutkowało odejściem użytkowników.

W kwietniu 2013 roku Titanium Linux Distribution został przywrócony do życia jako TLD Linux – dystrybucja dedykowana na maszyny serwerowe, bez graficznego pulpitu, ze wsparciem dla VNC/RDP do zarządzania wirtualnymi maszynami za pośrednictwem GUI.

TLD Linux dostarcza stabilny i w pełni działający system serwerowy. Wydania systemu są bazowane na migawkach (ang.: snapshots), w dwóch liniach: stabilnej i rozwojowej.

System można zainstalować na dysku twardym komputera za pośrednictwem „Chroot Rescue / Installer”, który dostępny jest bezpośrednio z obrazów iso Install/NetInstall. Instalator, oprócz możliwości zainstalowanie TLD, umożliwia również pobranie i zainstalowanie dystrybucji Debian lub Ubuntu.

Założycielem i deweloperem projektu od 2011 roku jest Marcin Król.

 
Wiadomości:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.