TLD Linux

Reklama na Linuxiarze.pl

 

 

TLD

Strona domowa: wiki.tld-linux.org
Dokumentacja: wiki.tld-linux.org/docs
Forum:
Pochodzenie: Polska
Kategoria: Serwer
Pulpit: tekstowy
Architektura: i686, x86_64
Bazuje na: PLD
Użytkownik: Zaawansowany
Wikipedia:
Distrowatch:
Nośnik: Install CD/DVD
Pobranie: Download TLD Linux
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 20160430 | 2016.04.30
Status: Aktywna

 
linia

RR   pendrive    harddrive

 

TLD (Titanium Linux Distribution) to otwarto-źródłowa, rozwijana przez niewielką grupę deweloperów, dystrybucja przeznaczona dla zaawansowanych użytkowników maszyn serwerowych.

Projekt powstał w 2007 roku jako nieoficjalna wersja PLD Linux Distribution o nazwie PLD Titanium. W 2010 roku, na skutek konfliktu pomiędzy liderami projektów PLD i PLD Titanium, projekt odseparował się od PLD w 2011 roku i zmienił nazwę na TLD (Titanium Linux Distribution). Niestety, ograniczona ilość zasobów ludzkich doprowadziła do stagnacji w rozwoju projektu, co poskutkowało odejściem użytkowników.

W kwietniu 2013 roku Titanium Linux Distribution został przywrócony do życia jako TLD Linux – dystrybucja dedykowana na naszyny serwerowe, bez graficznego pulpitu, ze wsparciem dla VNC/RDP do zarządzania wirtualnymi maszynami za pośrednictwem GUI.

TLD Linux dostarcza stabilny i w pełni działający system serwerowy. Wydania systemu są bazowane na migawkach (ang.: snapshots), w dwóch liniach: stabilnej i rozwojowej.

System można zainstalować na dysku twardym komputera za pośrednictwem „Chroot Rescue / Installer”, który dostępny jest bezpośrednio z obrazów iso Install/NetInstall. Instalator, oprócz możliwości zainstalowanie TLD, umożliwia również pobranie i zainstalowanie dystrybucji Debian lub Ubuntu.

Założycielem i deweloperem projektu od 2011 roku jest Marcin Król.

 
Wiadomości:

 

 

Opublikowane: 08 / 07 / 2017

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy