Rockscluster

Ostatnia aktualizacja: 8th kwiecień 2022, 02:49 pm

Strona domowa: rocksclusters.org
Dokumentacja: rocksclusters.org/docs.html
Forum:
Pochodzenie: USA
Pulpit: GNOME, KDE
Architektura: x86_64
Bazuje na: CentOS
Wikipedia: Rockscluster
Distrowatch: Rockscluster
ArchiveOS: Rockscluster
Nośnik: Install CD/DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 7.0 | 2017.12.03

Rockscluster to kompletne rozwiązanie „klastrowe na CD” dla klastrów Red Hat Linux x86 i x86_64.

Budowanie klastra Rocks nie wymaga żadnego doświadczenia w tworzeniu klastrów, a architekt klastra znajdzie elastyczny i programistyczny sposób na przeprojektowanie całego oprogramowania tuż pod „maską” (odpowiednio ukrytego przed większością użytkowników).

Chociaż Rocks zawiera narzędzia wymagane do dowolnego zestawu oprogramowania klastrowego (PBS, Maui, wsparcie GM, Ganglia, itp.) to jest wyjątkowy w swojej prostocie instalacji.

Dystrybucja została zainicjowana przez National Partnership for Advanced Computational Infrastructure i SDSC w 2000, w części sfinansowana początkowo z grantu NSF (2000-2007). Rocks bazowała początkowo na dystrybucji Red Hat Linux, jednakże obecne wersje Rocks bazują już na CentOS ze zmodyfikowanym instalatorem Anaconda, co upraszcza masową instalację na wielu komputerach.

Od pierwszego wydania, Rocks stał się szeroko stosowanym klastrowym systemem operacyjnym dla środowisk naukowych, rządowych, jak i dla komercyjnych organizacji, używanym w 1,376 klastrach na całym świecie, na każdym kontynencie.

 
Wiadomości:

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.