DebianLinux

Lernstick

Strona domowa: www.bfh.ch/de/forschung/forschungsbereiche/lernstick/
Dokumentacja: lernstick-doc.readthedocs.io/de/latest/
Forum: groups.google.com/g/lernstick
Pochodzenie: Szwajcaria
Kategoria: Edukacja
Pulpit: GNOME
Architektura: x86_64
Bazuje na: Debian
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia:
Distrowatch: Lernstick
Nośnik: Live DVD DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 12 | 2023.10.01

Lernstick to mobilne i bezpieczne środowisko do nauki i pracy w szkole i w domu, które można zainstalować na zewnętrznych nośnikach pamięci (np. pendrive’ach USB, dyskach twardych USB, kartach SD itp.).

Dystrybucja oparta jest na stabilnej gałęzi Debiana, która ma działać tak, aby prawie każdy komputer mógł zostać uruchomiony z tego nośnika. Zasadniczo dysk twardy z zainstalowanym systemem operacyjnym nie jest już wymagany. (Opcjonalnie można jeszcze zainstalować system na dysku twardym.) Dzięki temu Lernstick jest platformą dla tzw. scenariuszy Bring Your Own Device, w których uczniowie mogą korzystać także ze swoich prywatnych urządzeń do celów szkolnych.

Używając Lernstick koszty są niższe, ponieważ można znacznie zmniejszyć nakłady na konserwację. Jest to oprogramowanie wolne od licencji, nie trzeba uiszczać żadnych opłat licencyjnych. Synchronizacja danych pomiędzy różnymi komputerami nie jest już konieczna, ponieważ są one zawsze zapisywane na nośniku pamięci Learning Stick.

Lernstick zawiera programy do nauki, kompletny pakiet biurowy, aplikacje internetowe, oprogramowanie multimedialne, programy do cyfrowej edycji wideo i zdjęć, gry oraz miejsce na dane i ustawienia osobiste.

Środowisko egzaminacyjne Lernstick EXAM to specjalna wersja pendrive’a edukacyjnego, w której dostęp do sieci Ethernet, WLAN, Bluetooth i lokalnych nośników danych (wewnętrzny dysk twardy, inne pamięci USB) jest początkowo domyślnie zablokowany. Jednakże określony dostęp sieciowy (np. drukarki sieciowe lub strony internetowe) może zostać dopuszczony do skanowania za pośrednictwem białej listy. Co więcej, wybór oprogramowania w środowisku egzaminacyjnym ogranicza się do oprogramowania istotnego dla egzaminu.

 
Wiadomości:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content