Systemy Niezależne

Fuchsia

Ostatnia aktualizacja: 16 września 2023, 15:12

Strona domowa: fuchsia.dev
Dokumentacja: fuchsia.dev/fuchsia-src/development
Forum:
Pochodzenie: USA
Pulpit: GUI
Architektura: ARM, x86_64
Bazuje na: Systemy inne
Wikipedia: Google_Fuchsia
Distrowatch:
Nośnik: Install
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 4.1.2 | 2022.04.06

Fuchsia to nowoczesny system operacyjny typu open source, który jest prosty, bezpieczny, aktualizowalny i wydajny. Zapewnia podstawowe funkcje systemu operacyjnego, takie jak zarządzanie zasobami systemowymi, struktura sterowników i abstrakcje oprogramowania. Fuchsia to system operacyjny ogólnego przeznaczenia przeznaczony do obsługi zróżnicowanego ekosystemu sprzętu i oprogramowania. Fuchsia jest inwestycją mającą na celu modernizację i próbowanie nowych konceptów dla systemów operacyjnych.

Fuchsia to projekt open source, który jest aktywnie rozwijany w Google. Istnieją dwa sposoby pracy z Fuchsia: możesz budować produkty i oprogramowanie dla Fuchsia za pomocą SDK lub przyczynić się do drzewa źródłowego, aby zbudować platformę Fuchsia.

Fuchsia posiada pakiet SDK z narzędziami, które pomogą Ci rozpocząć tworzenie oprogramowania, które będzie działać na Fuchsia. Zanim zaczniesz tworzyć oprogramowanie, zalecamy zapoznanie się z podstawami korzystania z pakietu Fuchsia SDK.

Fuchsia bazuje na nowym mikrojądrze „Zircon” (dawniej „Magenta”). Zircon pochodzi od „Little Kernel”, małego systemu operacyjnego przeznaczonego dla systemów wbudowanych. „Little Kernel” został stworzony przez Travisa Geiselbrechta, twórcę kernela NewOS, używanego przez system operacyjny Haiku.

Projekt jest rozwijany od sierpnia 2016 roku.

 
Wiadomości:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.