CoreOS Container Linux

Ostatnia aktualizacja: 4th Czerwiec 2021, 01:29 pm

Strona domowa: coreos.com
Dokumentacja: coreos.com/docs/
Forum:
Pochodzenie: USA
Kategoria: Serwer
Pulpit: tekstowy
Architektura: x86_64
Bazuje na: Niezależny
Użytkownik: Zaawansowany
Wikipedia (es): CoreOS
Distrowatch: Container Linux
ArchiveOS: Container Linux
Nośnik: Install CD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 2512.3.0 | 2020.05.27

CoreOS Container Linux to otwartoźródłowy system operacyjny bazujący na jądrze Linux.
Został zaprojektowany do działania na stacjach serwerowych, dostarczając infrastrukturę do obsługi klastrów komputerowych. Celem systemu jest automatyzacja obsługi, łatwość wdrażania aplikacji, bezpieczeństwo, niezawodność oraz skalowalność.

CoreOS jest forkiem Chrome OS – dzięki użyciu zestawu dla programistów (SDK – Software development kit), który dostępny jest w Chromium OS. Dodanie nowych funkcji umożliwia dostosowanie systemu do obsługi sprzętu używanego na serwerach.

CoreOS dostarcza tylko minimalną funkcjonalność wymaganą do wdrożenia aplikacji wewnątrz kontenerów, które dostarczają odizolowane środowiska wirtualizacyjne do bezpiecznego uruchamiania aplikacji.

System nie posiada menadżera pakietów, aplikacje uruchamiane są w kontenerach, przy użyciu Docker-a i technologii wirtualizacji. Pozwala to na uruchomienie odizolowanych systemów Linuksowych na jednym systemie hostującym a podział zasobów odbywa się za pośrednictwem wielu izolowanych przestrzeni użytkownika zamiast używania hyperwizora.

 
Wiadomości:

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

73 − = 66