Arch LinuxLinux

CachyOS

Ostatnia aktualizacja: 10 grudnia 2023, 17:41

Strona domowa: cachyos.org
Dokumentacja:
Forum:
Pochodzenie: Niemcy
Kategoria: Desktop
Pulpit: GNOME, KDE Plasma
Architektura: x86_64
Bazuje na: Arch Linux
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia:
Distrowatch: CachyOS
Nośnik: Live DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 231210 | 2023.12.10

CachyOS to dystrybucja systemu Linux oparta na Arch Linux z zaawansowanymi optymalizacjami i wieloma architekturami zapewniającymi najwyższą jakość komputerów stacjonarnych

CachyOS posiada wsparcie dla systemu plików: btrfs, zfs, wew4, xfs, f2fs.

Instalator automatycznie wykrywa mikroarchitekturę Twojej maszyny, jeśli wykryje x86-64-v3, automatycznie użyje zoptymalizowanych pakietów, co oznacza poprawę wydajności o około 10%.

Cachy oferuje wsparcie dla następujących środowisk graficznych i menadżerów okien: KDE, CuteFish, i3, Gnome, Openbox, Wayfire, Xfce, LXQT, bspwm, Kofuku.

Niektóre narzędzia KDE i Plazmy są kompilowane z zestawem flag, aby zapewnić lepszą wydajność. Narzędzia takie jak kscreen, kwin, kwindowsystem, plasma-desktop, plasma-wayland-session, plasma-workspace i qt5-tools, a także inne środowiska graficzne.

 
Wiadomości:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

8 komentarzy do “CachyOS

  • Ja niestety podziękuję tej dystrybucji. Nie dość że odłączała mi dyski podczas wykonywania kopiowania plików to jeszcze uszkodziła mi jedyną kopię zapasową danych z telefonu. Nigdy więcej

    Odpowiedz
    • Dziwne, ja korzystam od dawna na 2 kompach, to raczej nie wina distro, raczej coś z hardwarem, Mi ładnie się skompilowało jądro pod procesor, typ hardened , elegancko także moduły jądra libvirt i vbox, co jest ciężkie do uzyskania, po za tym to clon archa, nonstop używam dyski po usb, telefony rootuje z vrtualnego Windowsa, przerobiłem bios by bootować z adapterów NVMe. W tej chwili w sumie 3 distro używam: CachyOS, EOS i Manjaro, no na laptopie KALI. Acha , CachyOS mam zainstalowane jak była opcja DNSCrypt, tylko update+upgrade, system plików dla ssd i nvme – f2fs.

      Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.