LinuxNiezależna Dystrybucja Linux

BG-Rescue

Ostatnia aktualizacja: 19 września 2023, 16:50

Strona domowa: giannone.ch/rescue/
Dokumentacja:
Forum:
Pochodzenie: Szwajcaria
Pulpit: CLI
Architektura: i386
Bazuje na: Niezależna
Użytkownik: Zaawansowany
Wikipedia:
Distrowatch:
ArchiveOS: BG-Rescue
Nośnik: Live CD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 9.0.0 | 2021.12.30

BG-Rescue Linux to bardzo mała, niezależna dystrybucja Linuksa, która jest przeznaczona głównie do celów ratunkowych.

BG-Rescue Linux to system ratunkowy oparty na Busybox i uClibc z jądrem Linuksa. Obsługuje pełną obsługę odczytu/zapisu dla systemu plikow NTFS przy użyciu ntfs-3g. Obsługuje szeroką gamę sprzętu (m.in. SATA i DM/LVM2) oraz systemów plików (m.in. ext2/3, hfs/hfs+ i xfs) i może służyć jako pełny system backupu/restore dla systemów MS Windows używających FAT12/16/32 lub NTFS. Zawiera również wiele narzędzi, w tym silne narzędzia do kompresji, takie jak lrzip. Obsługiwane jest automatyczne ładowanie programu antywirusowego F-Prot z cdrom lub usbstick.

System działa całkowicie w pamięci RAM i można go uruchomić z pamięci USB lub CDROM, na sprzęcie BIOS lub UEFI. Oprócz i386 zawiera również 64-bitowe jądro Linux, które daje możliwość chrootowania w 64-bitowym (amd64) środowisku użytkownika. System może służyć jako pełny system ratunkowy/backup/przywracanie dla komputerów z systemem Linux lub Windows lub ułatwić instalację najnowszego systemu Debian lub Ubuntu Linux przez debootstrap.

Obsługiwane jest także montowanie udziałów samby (cifs) i nfs przez sieć. Obsługiwane są dyski zaszyfrowane, w tym LUKS, a obsługa funkcji BitLocker jest ograniczona. Dołączony jest również interfejs graficzny (ytree).

BG-Rescue Linux może być również używany jako obraz initramfs (initrd) do uruchamiania praktycznie każdego systemu Linux amd64/i386. Ta funkcja może być przydatna w przypadku awarii programu ładującego.

 
Wiadomości:

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.