*** Linuxiarze obchodzą w tym roku 10-lecie działalności! *** Dziękujemy za wspólnie spędzone lata i zapraszamy na kolejne! ***

Anarchy Linux

Strona domowa: anarchylinux.org
Dokumentacja:
Forum: anarchylinux.org/forums/
Pochodzenie: USA
Kategoria: Desktop
Pulpit: CLI
Architektura: x86_64
Bazuje na: Arch Linux
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia:
Distrowatch: Anarchy Linux
Nośnik: Live DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 1.1.0 | 2020.04.13

Anarchy Linux to dystrybucja Linuksa bazująca na Arch Linux i przeznaczona dla początkujących oraz zaawansowanych użytkowników. System powstał na bazie, lub jako fork Arch-Anywhere, na skutek potencjalnego naruszenia znaku towarowego Arch Linux przez dewelopera Arch Anywhere.

Obraz ISO Anarchy Linux zawiera w pełni wyposażony system live, pozwalający na przetestowanie go przed instalacją na dysku komputera. System live domyślnie używa pulpitu Xfce4 i posiada pre-instalowany zestaw wybranych aplikacji.

Instalator systemu posiada wsparcie dla wielu wersji językowych oraz oferuje szeroki wachlarz opcji konfiguracyjnych systemu docelowego.

Anarch Linux oferuje również dodatkowy nośnik instalacyjny, działający w trybie tekstowym, który jest wyposażony w instalator działający bez trybu graficznego.

Anarchy Linux korzysta z oficjalnej bazy pakietów repozytoriów Arch Linux oraz dodatkowo używa własnych repozytoriów i pakietów.

Deweloperem Anarchy Linux jest Dylan Schacht.

 
Wiadomości:

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *