AcademiX

Ostatnia aktualizacja: 6th kwiecień 2022, 11:21 pm

Strona domowa: academixproject.com
Dokumentacja: academixproject.com/documentatie/
Forum: academixproject.com/forums/
Pochodzenie: Rumunia
Kategoria: Edukacyjne
Pulpit: MATE
Architektura: x86_64
Bazuje na: Debian
Użytkownik: Początkujący
Wikipedia:
Distrowatch: AcademiX
Nośnik: Live DVD
Instalacja:
Ostatnia stabilna wersja|wydana: 2.7 | 2021.10.10

AcademiX GNU/Linux to dystrybucja oparta na stabilnej wersji Debiana oferująca oprogramowaniem, które może być używane na wszystkich poziomach edukacji, od szkół podstawowych po uniwersytety.

AcademiX zawiera narzędzie instalacyjne (zwane EDU), którego można używać do instalowania różnych aplikacji z działów matematyka, fizyka, chemia, geografia, biologia, statystyka, elektronika, amatorskie radio, grafika, biuro, programowanie – którym towarzyszą wirtualne interaktywne laboratoria.

Większość oprogramowania edukacyjnego dostarczanego w tej dystrybucji jest licencjonowana na zasadach licencji GNU GPL lub BSD, tak że koszty użytkowników końcowych AcademiX GNU/Linux są związane tylko ze stałą aktualizacją systemu. Dystrybucja może być używana zarówno jako DVD Live, jak i niezależny system operacyjny zainstalowany na dysku twardym. Eksperymentalna funkcja umożliwia użycie AcademiX GNU/Linux w auli.

Dystrybucja domyślnie korzysta z pulpitu MATE i dostępna jest dla maszyn klasy amd64/x86_64.

 
Wiadomości:

 

2 thoughts on “AcademiX

 • 10 czerwca 2020 at 15:30
  Permalink

  SZANOWNA/Y RKSGDYNIA: NA TYM POLEGA DYSKRETNY UROK GNU/LINUX’A, ŻE SWOJE NIEZADOWOLENIE MOŻESZ PRZETWORZYĆ NA SWOJĄ WŁASNĄ DYSTRYBUCJĘ „Z WODOTRYSKIEM”, ALBO ULEPSZYĆ TĄ/TĘ JUŻ ISTNIEJĄCA „BEZ WODOTRYSKU”. ŚLIMAK, ŚLIMAK POKAŻ ROGI …. NA POCZĄTKU POCZĄTKU POCZĄTKU GNU/LINUX’A TEŻ BYŁO NIEZADOWOLENIE. W KAŻDYM RAZIE STOPY WODY POD KILEM TAM W GDYNI.

  Reply
 • 31 marca 2020 at 02:33
  Permalink

  Nie mogę pogodzić się, że w dystrybucjach edukacyjnych tzw. configuration center są niedopracowane.
  Czy to możliwe żeby nie można było zarządzać użytkownikami z prostego narzędzia graficznego ?
  Poza tym brak interface graficznego do instalacji drukarki. Pewnie jeszcze kilku spraw brakuje w porównaniu chociażby do LinuxEDUCd lub PCLinuxOS. Czy jest możliwe przekompilowanie drackonf i jeszcze kilku pakietów konfiguracyjnych z RPM na paczkę DEB
  Co z tego że jest dolinkowanych mnóstwo programów edukacyjnych – kto zdoła to przejrzeć i zweryfikować. A nawet jeśli doinstalujesz co potrzebujesz to sposób kategoryzacji w menu jest uciążliwy.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.