Deepin 20.1

deepin
Została wydana nowa wersja deepin 20.1.

deepin (dawniej: Linux Deepin, Hiweed GNU/Linux) to dystrybucja Linuksa, która ma na celu dostarczenie eleganckiego i przyjaznego dla użytkownika systemu operacyjnego. deepin wyposażony jest we własne środowisko graficzne Deepin Desktop Environment (DDE) bazujące na technologii HTML5, jak również Deepin Music, Deepin Movie, WPS i inne aplikacje.

deepin 20.1 (1010) jest dostarczony z nowym stabilnym jądrem Linux 5.8, repozytoriami Debiana 10.6, zwiększoną stabilnością i kompatybilnością systemu oraz zoptymalizowaną wydajnością w czasie uruchamiania oraz instalacji, zużyciu zasobów, itp. Aplikacje Deepin są również aktualizowane do najnowszych wersji.

Jądro Linux z linii 5.4 LTS jest również dostępne do samodzielnej instalacji z oficjalnych repozytoriów.

W deepin 20.1 wydajność operacyjna procesorów, transmisja sieciowa, odczyt i zapis plików oraz wyświetlanie grafiki zostały znacznie ulepszone dzięki ogólnej optymalizacji konfiguracji jądra i skryptów.

Centrum sterowania:
Nowe ustawienia zasilania – Opcje zasilania obsługują trzy tryby: Zrównoważony, Oszczędzanie energii i Wysoka wydajność. Gdy wymagana jest najwyższa wydajność, tryb wysokiej wydajności zapewnia płynniejsze wrażenia użytkownika.

Bluetooth:
Oprócz połączenia z urządzeniem Bluetooth obsługiwany jest również transfer plików Bluetooth, co jest wygodne w przypadku transmisji małych plików i uwalnia Cię od kłopotów z używaniem kabli do transmisji danych.

Inteligentne serwery lustrzane:
Została znacznie poprawiona prędkość pobierania ISO, analizując Twoją lokalizację i inteligentnie wybierając sąsiednie serwery lustrzane, aby przyspieszyć prędkość pobierania.

Niektóre aplikacje zostały zastąpione przez aplikacje deepin:
* Firefox -> Browser
* Thunderbird -> Mail
* GParted -> Disk Manager
* Cheese -> Camera

Możesz pobrać Deepin Phone Assistant, Scan Assistant i Downloader z App Store.

Metody aktualizacji:
– Z wersji deepin 20 1002/1003 do deepin 20.1, zaktualizuj swój system w Control Center lub za pomocą poleceń aktualizacji;
– Z wersji deepin 15.11 do deepin 20.1 aktualizacja może być wykonana tylko w terminalu i nie jest obsługiwana w Control Center, za pośrednictwem skryptu aktualizującego 5.11-20.1.sh, który dostępny jest na stronie projektu.

Obraz systemu można pobrać z naszego portalu.

 

Powiązane wpisy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

42 − = 36