Aktualności

Debian 8.4

Ostatnia aktualizacja: 12 maja 2022, 13:57

Zespół Debiana poinformował o wydaniu aktualizacji systemu Debian GNU/Linux z gałęzi stabilnej 8.4 o nazwie kodowej „Jessie”.

Debian jest jedną z najstarszych dystrybucji Linuksa cenioną za stabilność, doskonały system zarządzania pakietami rozwiązujący automatycznie problemy zależności oraz za bezpieczeństwo.

Aktualizacja Debiana z gałęzi stabilnej „Jessie” dostarcza przede wszystkim poprawki wykrytych błędów. Osoby, które używają repozytoriów security.debian.org otrzymały już większość aktualizacji.

Aby system działał w najnowszej wersji, wykonaj aktualizację wszystkich pakietów, poleceniem:
su
apt-get update
apt-get dist-upgrade

Nowe obrazy iso install oraz live umożliwiające przetestowanie Debiana bez konieczności instalacji na dysku będą wkrótce dostępne.

Aktualne obrazy płyt dla architektury 32 i 64 bitowej w wersjach GNOME, KDE, Xfce, LXDE, Netinstall oraz Live można pobrać z naszego portalu.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Jeden komentarz do “Debian 8.4

  • Po paru nie do końca udanych próbach, instalacja z live, albo gotowych distro cinnamona i kde zostałem pozytywnie zaskoczony netinstalem debian „wskoczył” jak trzeba , zarówno grub jak i sterowniki wiwi bez problemu trzeba było tylko linux-firmvare-nonfree wrzucić .Dwa środowiska tylko śmigają , środowisko KDE w brew pozorom bardzo ładnie śmiga.Co prawda z netu instalka się trochę długo foczyła ale efekt baaardzo pozytywny.

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.