Debian 8.4

Reklama na Linuxiarze.pl

 

 

Debian
Zespół Debiana poinformował o wydaniu aktualizacji systemu Debian GNU/Linux z gałęzi stabilnej 8.4 o nazwie kodowej „Jessie”.

Debian jest jedną z najstarszych dystrybucji Linuksa cenioną za stabilność, doskonały system zarządzania pakietami rozwiązujący automatycznie problemy zależności oraz za bezpieczeństwo.

Aktualizacja Debiana z gałęzi stabilnej „Jessie” dostarcza przede wszystkim poprawki wykrytych błędów. Osoby, które używają repozytoriów security.debian.org otrzymały już większość aktualizacji.

Aby system działał w najnowszej wersji, wykonaj aktualizację wszystkich pakietów, poleceniem:
su
apt-get update
apt-get dist-upgrade

Pełna lista zmian dostępna jest w informacji o wydaniu

Nowe obrazy iso install oraz live umożliwiające przetestowanie Debiana bez konieczności instalacji na dysku będą wkrótce dostępne.

Aktualne obrazy płyt dla architektury 32 i 64 bitowej w wersjach GNOME, KDE, Xfce, LXDE, Netinstall oraz Live można pobrać z naszego portalu.

Debian GNOME

 

 

Opublikowane: 02 / 04 / 2016

One comment on “Debian 8.4
  1. Po paru nie do końca udanych próbach, instalacja z live, albo gotowych distro cinnamona i kde zostałem pozytywnie zaskoczony netinstalem debian „wskoczył” jak trzeba , zarówno grub jak i sterowniki wiwi bez problemu trzeba było tylko linux-firmvare-nonfree wrzucić .Dwa środowiska tylko śmigają , środowisko KDE w brew pozorom bardzo ładnie śmiga.Co prawda z netu instalka się trochę długo foczyła ale efekt baaardzo pozytywny.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy