Cinnamon 5.2

Pomoc drogowa Warszawa

Pięć i pół miesiąca po wydaniu Cinnamon 5.0, flagowe środowisko graficzne Linux Mint zostało zaktualizowane do wersji 5.2, która zawiera nowe funkcje i wiele poprawek.

Cinnamon 5.2 jest wyposażony w ulepszony aplet Menu, który teraz oferuje lepszą nawigację za pomocą klawiatury dla języków RTL (od prawej do lewej), ikony symboliczne dla wszystkich aplikacji, możliwość domyślnego ukrywania przycisków aplikacji.

W tej wersji poprawiono również aplet Dźwięk, który nie wyświetla już „Nieznany wykonawca” na panelu i poprawia zarówno przyciski sterowania multimediami, jak i etykietę stanu odtwarzacza za pomocą układów RTL.

Aplet Klawiatura teraz poprawnie wyświetla rozmiary ikon, gdy panel jest pionowy.

Aplet Kalendarz został również ulepszony, dzięki obsłudze zunifikowanego zaplecza serwera Evolution Data Server GNOME dla aplikacji obsługujących kontakty, zadania i informacje kalendarza.

Aplet Powiadomienia otrzymał nowe ustawienie „Nie pokazuj liczby powiadomień w zasobniku”, jeśli nie chcesz widzieć liczby powiadomień w ikonie powiadomień w zasobniku systemowym.

Komponent Cinnamon GWL został ulepszony, aby automatycznie aktualizować ikonę AppGroup za każdym razem, gdy nowe okno jest dodawane do grupy, nie wymusza już wyświetlania opcji „Nowe okno”. Naprawiono również problem z podglądem okna, gdy używany jest efekt ściemniania i aby usunąć nadmiarową kontrolę podczas pomijania paska zadań.

Cinnamon 5.2 zawiera opcję wyłączenia przewijania w aplecie przełącznika przestrzeni roboczej, możliwość sprawdzenia czy Cinnamon Spice jest obecnie włączony, czy nie oraz możliwość wyłączenia Cinnamon jako domyślnego modułu obsługi powiadomień.

Cinnamon 5.2 uwzględnia również wpis PrefersNonDefaultGPU na pulpicie podczas uruchamiania aplikacji z dedykowanymi lub zintegrowanymi procesorami graficznymi, dodaje obsługę Pythona 3.10 do edytora menu, poprawia kolejność okien za pomocą paneli pionowych, dodaje stylizację do okna dialogowego Uruchom i lepiej obsługuje okładki albumów w aplikacji Spotify.

Linux Mint 20.3 „Una” będzie domyślnie wyposażony z Cinnamon 5.2, inne dystrybucje będą stopniowo aktualizowały pulpit Cinnamon w swoich repozytoriach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.