CentOS 9 Stream

Ostatnia aktualizacja: 2 czerwca 2022, 21:52

Rich Bowen poinformował o wydaniu nowej wersji CentOS Stream 9.

CentOS (Community ENTerprise Operating System) to dystrybucja zbudowana na pakietach źródłowych Red Hat Enterprise Linux. Każde nowe wydanie CentOS-a jest ściśle powiązane z nową wersją Red Hat. CentOS znany jest z wysokiej stabilności działania, przez co chętnie wykorzystywany jest na maszynach serwerowych.

CentOS Stream 9 to najnowsza, główna wersja dystrybucji CentOS Stream.

CentOS Stream to dystrybucja o ciągłym modelu wydawniczym zapewniająca każde wydanie punktowe systemu Red Hat Enterprise Linux (RHEL). Zanim pakiet zostanie formalnie wprowadzony do CentOS Stream, przechodzi szereg testów i kontroli — zarówno automatycznych, jak i ręcznych — w celu upewnienia się, że spełnia rygorystyczne standardy włączenia do RHEL. Aktualizacje opublikowane w usłudze Stream są identyczne z aktualizacjami opublikowanymi w niewydanej wersji pomocniczej RHEL. Cel? Aby CentOS Stream był tak fundamentalnie stabilny, jak sam RHEL.

Aby osiągnąć tę stabilność, każde główne wydanie Stream zaczyna się od stabilnego wydania Fedory Linux — w CentOS Stream 9 zaczyna się to od Fedory 34, która jest tą samą bazą kodu, z której zbudowano RHEL 9. Gdy zaktualizowane pakiety przechodzą testy i spełniają standardy stabilności, są wprowadzane do CentOS Stream, a także do nocnej kompilacji RHEL. To, jak teraz wygląda CentOS Stream, jest tym, jak RHEL będzie wyglądał w najbliższej przyszłości.

CentOS Stream został opracowany dzięki współpracy społeczności CentOS i zespołu inżynierów RHEL. Chociaż wiele wkładu pracy CentOS Stream pochodzi od pracowników Red Hat, CentOS Stream rozwija się dzięki wsparciu społeczności.

Obrazy systemu CentOS Stream, 8 & 7 dla maszyn x86_64 oraz aarch64 można pobrać z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.