Apricity OS 07.2016

Apricity OS
Zespół Apricuty OS wydał pierwszą, stabilną wersję dystrybucji Apricity OS 07.2016 „Aspen”.

Apricity OS to dystrybucja systemu Linux, bazująca na Arch Linux. Dystrybucja dostarcza gotowy do pracy system operacyjny, wyposażony w pulpit GNOME lub Cinnamon do wyboru, oraz zestaw aplikacji codziennego zastosowania.

W systemie zostało wprowadzonych wiele zmian, od czasu poprzedniego wydania testowego. Jedną z najważniejszych jest Apricity Freezedry – narzędzie służące do konfiguracji systemu, które zostało zintegrowane w deweloperskie obrazy systemu.

Plik konfiguracyjny TOML umożliwia konfigurację wielu aspektów systemu, włączając w to motywy i ustawienia Gnome oraz Cinnamon, zainstalowane pakiety, uruchomione usługi (przez) systemd oraz aktywowane wtyczki vim (zainstalowane za pośrednictwem Pathogen).

Freezedry jest zbudowany wraz z modułami a każdy z nich odpowiada za kontrolę specyficznego części systemu. Pełna lista modułów jest dostępna na github.

Z innych zmian – wsparcie dla szyfrowania LUKS w obydwu liniach wydaniowych: stabilnej i rozwojowych migawkach; stabilizacja działania instalatora; poprawione wsparcie touchpadów.

Obrazy nośników Live dla architektury 64 bitowej można pobrać z naszego portalu

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *