Apel o wsparcie

SparkyLinux

Gotowi i chętni do pomocy staramy się Wam bezpłatnie pomagać naszą wiedzą, kosztem życia prywatnego oraz finansowego.

Nadszedł czas, kiedy to my zmuszeni jesteśmy prosić Was o pomoc. Portal Linuxiarze, pomimo że jest bezpłatny – każdy może za darmo korzystać z naszej wiedzy – wymaga coraz to większych nakładów finansowych.

Nie da się prowadzić tak dużego serwisu za darmo, a z pieniędzy z reklam nie jesteśmy w stanie finansować kosztów utrzymania portalu czy zakupu sprzętu komputerowego, nie wspominając o wyprodukowaniu gadżetów, o które pytacie nas w mailach, do bezpłatnego rozdawania użytkownikom naszego serwisu. Wszystko to niesie za sobą ogromne pieniądze mierzone w tysiącach złotych.
Co roku ponosimy koszty związane z utrzymaniem serwera, domen, internetu, energii elektrycznej, etc. – jest to kwota grubo ponad 2500zł.

Gorąco prosimy Was o nieblokowanie naszych reklam, które są nienachalne i nie utrudniają Wam korzystania z portalu a jedynie służą nam jako częściowa forma zapłaty za naszą ciężką pracę i wkład finansowy, jaki wnosimy w istnienie i działanie Linuxiarzy.

Linuxiarze.pl nie są finansowani ani dotowani przez żadną z instytucji – nie posiadamy środków na utrzymanie i rozwój portalu, dlatego prosimy Was o pomoc.

Do dnia 15.11.2013r. musimy jeszcze zgromadzić i zapłacić za serwer kwotę 1000zł. Koszty za domeny (120zł.), internet (66zł./m-c.), energię, etc. już ponieśliśmy.

Gdyby każdy czytający ten apel podarował nam równowartość filiżanki herbaty, na pewno zebralibyśmy brakującą kwotę w kilka godzin.

To jeszcze nie wszystko.

Oprócz tego pilnie potrzebujemy pieniędzy, ok. 1700 do 2000 zł. na zakup szybszego komputera lub sprzętu (najchętniej desktopa) do dalszej pracy nad portalem, a przede wszystkim do tworzenia SparkyLinux, budowania obrazów iso oraz testowania systemu. Komputer nie musi być nowy – ważne, by posiadał określone parametry.

Pracujemy na laptopach sprzed pięciu i ośmiu lat. Oba są już mocno wyeksploatowane i zaczynają się sypać, a ich procesory mocno grzać się. Komputery stają dęba.

Często pytacie nas w mailach, czy powstanie SparkyLinux „GameOver” w wersji 64 bit. Na dzień dzisiejszy nie jesteśmy w stanie jej zrobić – brakuje nam powierzchni dyskowej, by złożyć tak duży obraz iso w tej wersji.

Specyfikacja techniczna potrzebnego sprzętu (jest to minimum sprzętowe, jakie zapewni nam szybszą, lepszą i bardziej wydajną pracę nad SparkyLinux):
1. Procesor min. 2.0 GHz 64 bit
2. RAM min. 2 GB
3. Dysk twardy min. 250 GB

Prosimy wszystkich użytkowników oraz fanów SparkyLinux, a także firmy, instytucje, bądź organizacje o wsparcie, lub pomoc w zorganizowaniu sprzętu do dalszej pracy nad SparkyLinux.
Będziemy wdzięczni za każdy, nawet używany sprzęt o w/w lub zbliżonych parametrach.

Sytuacja jest wyjątkowa i bardzo poważna.

Firmie (darczyńcy), która zgodzi się ofiarować taki sprzęt oferujemy dużą reklamę na stronie głównej portalu.

Wszystkich mogących pomóc w zorganizowaniu sprzętu prosimy o kontakt na adres:
kontakt(at)linuxiarze.pl w temacie wpisując Linuxiarze – pomoc.

Mamy nadzieję, że nasz apel nie trafi do osób z kamienia.

Aneta i Paweł
Linuxiarze.pl


Do 12.11.2013 zebraliśmy:  840 zł

Powiązane wpisy

15 thoughts on “Apel o wsparcie

 • 16/10/2013 at 4:53 pm
  Permalink

  Fajna strona widac ze pasjonacii ja prowadza szkoda ze wczesniej nie wiedzialem o was zanim prze….lem gore szmalu, wytrzymajcie to postaram sie cos wplacic tylko gdzie to konto.

  Reply
 • 16/10/2013 at 1:04 pm
  Permalink

  @OSWorld.pl
  Dzięki, odezwiemy się do Was na maila.

  Reply
 • 16/10/2013 at 9:25 am
  Permalink

  Zapraszamy do nas.

  Mamy serwery w biurze w Łodzi (racki oraz desktop). Może coś sobie wybierzecie.

  Stronę możemy hostować u nas na naszych maszynach.

  Reply
 • 15/10/2013 at 10:38 pm
  Permalink

  Można już wpłacać poprzez SMS.
  O stanie wpłat będziemy na bieżąco informować na stronie apelu.

  Reply
 • 15/10/2013 at 10:22 pm
  Permalink

  Może jakiś licznik. który będzie mobilozował do wpłat?

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *