Aktualności

Surfshark VPN dla Linux

Ostatnia aktualizacja: 19 marca 2022, 23:16

Usługa VPN dla Linux

VPN – Virtual Private Network – czyli Wirtualna Sieć Prywatna – już na dobre zagościła w świadomości użytkowników zarówno komputerów stacjonarnych i laptopów, jak również urządzeń mobilnych. Używamy VPN aby zabezpieczyć siebie i swoje urządzenia przed wyciekiem danych, czy niechcianym złośliwym oprogramowaniem. Na rynku dostępna jest naprawdę szeroka gama takich produktów, gdzie każdy może znaleźć dla siebie odpowiedni pakiet, obejmujący różne urządzenia. Najczęściej spotyka się oprogramowania tego typu na systemy Windows czy MacOS, ale od niedawna można też znaleźć największych producentów takich narzędzi z ofertą na systemy Linux. Co w takim razie możemy znaleźć w takim pakiecie VPN? Na czym skupia się w ogóle założenie takiej sieci? O tym w poniższym artykule.

VPN jako sposób na oglądanie seriali z różnych regionów świata

Jeden z ogromnych plusów sieci VPN jest możliwość oglądania seriali z całego świata. Jak to działa? Załóżmy, że interesuje nas serial, który jest dostępny wyłącznie w Australii. Dzięki sieci VPN nasze IP zmienia się w IP odpowiadające australijskim serwerom, przez co nie mamy problemu z odtworzeniem takich seriali. Co ważne, VPN działa niezależnie od tego, w jakim państwie jesteśmy. Czyli chcemy obejrzeć australijski serial, a jesteśmy w Niemczech – nie ma problemu, wszystko da się załatwić. To takie proste! surfshark.com/pl/download/linux Surfshark VPN dla Linuxa daje właśnie taką możliwość.

Ochrona danych osobowych dzięki VPN

Ile dzisiaj słyszy się o kradzieży tożsamości w sieci? Niczego nieświadomy Kowalski używa sieci publicznej, na przykład w galerii handlowej i tam loguje się na przykład do swojej poczty, na której trzyma załóżmy kopię swojego dowodu osobistego. Korzystając z takiej sieci w sposób niezabezpieczony połączeniem VPN sprawia, że taka osoba praktycznie wystawia się jak na talerzu, z taką łatwością można ją zhakować. Coraz więcej osób pada ofiarą wyłudzenia danych czy kradzieży poprzez włamanie na konta bankowe, poczty czy innych, ważnych kont. Włam na konto bankowe zwłaszcza może mieć tragiczne konsekwencje, z prostych względów. Konta bankowe to najbardziej wrażliwe elementy naszej tożsamości sieciowej. W przypadku włamania na takie konto, nie dość że oczywiście możemy stracić wszystkie pieniądze, to jeszcze dodatkowo taki złodziej może pozaciągać na nas kredyty czy pożyczki, a to przecież katastrofa.

Zabezpieczenia naszych wiadomości

VPN może oferować również dodatkowe szyfrowanie naszych wiadomości, które wymieniamy zarówno przez rozmaite komunikatory, jak i przez klasyczne sms-y. Takie dodatkowe szyfrowanie może się przydać, gdy naprawdę zależy nam na prywatności i nie chcemy, żeby ktoś niepowołany dostał się do naszych wiadomości. Dlatego dobrze, że twórcy oprogramowani VPN mają w ofercie tak dostosowane rozwiązania, żeby sprostać oczekiwaniom użytkowników. Dodatkowym narzędziem chroniącym, oferowanym przez VPN są dedykowane aplikacje przechowujące i szyfrujące hasła. To specjalne aplikacje powiązane z VPN, które w bezpieczny sposób przechowują nasze hasła, mogą też zaproponować nowe, skomplikowane hasła, jeśli któreś chcemy zmienić.

Podsumowanie

Użytkownicy mają prawo do decydowania o tym, jaki wybierają system – pomimo, że rynek wciąż zdominowany jest przez Windowsa, użytkownicy Linuxa rosną w siłę. Dobrze, że na rynku pojawia się coraz więcej rozwiązań nie tylko dedykowanych dla Linuxa, ale też adaptujących się do niego. Możliwość wyboru to piękna rzecz, warto więc korzystać z tej możliwości w sposób przemyślany i rozważny.

 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i Google Politykę Prywatności oraz obowiązują Warunki Korzystania z Usługi.

Skip to content