Salix OS 14.0 Xfce
Ostatnia aktualizacja: 15 maja 2022, 22:45
George Vlahavas poinformował o wydaniu nowej wersji Salix OS 14.0 Xfce.
Salix OS jest dystrybucją zbudowaną na Slackware i w pełni z nią kompatybilną.
Jest prosty, szybki i łatwy w użyciu oraz zoptymalizowany dla maszyn biurkowych (desktop). Salix OS dostępny jest w postaci nośników instalacyjnych oraz Live do przetestowania systemu bez konieczności instalacji.
Salix OS 14.0 Xfce dostarcza dużą liczbę aktualizacji oraz kilka zmian w porównaniu do poprzedniej wersji 13.37 i zawiera m.in:
– Xfce 4.10
– jądro Linux 3.2.29
– przeglądarkę internetową Midori 0.4.7
– klienta poczty Claws-Mail 3.8.1
– pakiet biurowy LibreOffice 3.6.3
– edytor grafiki rastrowej Gimp 2.8.2
– przeglądarkę grafiki Viewnior 1.3
– odtwarzacz wideo Parole 0.3.0.3
– odtwarzacz audio Exaile 3.3.0
Wydanie to posiada dodatkową, ważną zmianę – obraz systemu dla maszyn 32 bitowych został wyposażony w jądro i686 ze wsparciem dla PAE. Salix OS dla maszyn starszych, posiadających procesor i486 (non-PAE) zostanie wydany z pulpitem LXDE.
Pełna instalacja Salix-a dostarcza teraz wsparcie dla modemów komórkowych. Skrypt 'Sakis3g’ umożliwia konfigurację połączenia internetowego dla osób posiadających takie modemy. Połączenie z siecią przewodową i bezprzewodową Wi-fi możliwe jest tak jak dotychczas dzięki menadżerowi sieci Wicd.
Domyślnym systemem plików dla instalacji Salix-a na dysku twardym jest XFS. Instalacja manualna umożliwia jak zawsze wybór innego systemu plików, np. Btrfs, ext2/3/4, ReiserFS, JFS lub XFS.
Użytkownicy posiadający zainstalowany Salix OS w starszej wersji 13.37 nie muszą wykonywać nowej instalacji systemu. Mogą przeprowadzić aktualizację za pomocą menadżera oprogramowania 'slapt-get’ według zamieszczonej instrukcji: salixos.org/wiki/index.php/How_to_upgrade_Salix_13.37_to_14.0
Obrazy płyt Salix OS dla maszyn 32 i 64 bitowych gotowe są do pobrania
Zobacz również :
Aktualizacja systemu za pomocą Gslapt w dystrybucji VectorLinux
Aktualizacja systemu za pomocą slapt-get w dystrybucji VectorLinux
Instalacja pakietów za pomocą Gslapt w dystrybucji VectorLinux
Instalacja pakietów za pomocą slapt-get w dystrybucji VectorLinux
jest dobrze mimo tego ze po uruchomieniu systemu cza od nowa konfigurować modem lecz w tej wersji widać oraz czuć stabilność oraz szybkość a to najważniejsze
więc posiedzę sobie na tej dystrybucji i polecam innym też zainstalowanie i zobaczenie wygląd ładny
Salix OS 14.0 Xfce 🙂 wspaniale czytam że ma wsparcie dla modemów komórkowych czyli takich jak Ja mam pobieram system i tak jak pisałem zmieniam Ubuntu na ten ładnie wygląda i troszku więcej się nauczę 😉 napiszę czy wszystko działa po w poprzedniej wersji jak juz pisałem na Naszym forum z problemami Modem USB na 13.37 nawet nie można było plusa ustawić ok pozdrawiam Wszystkich fanatyków Linuxa oraz tego wspaniałego systemu