Gdzie kupić najtańszy laptop?
Ostatnia aktualizacja: 15 września 2023, 22:28
Zdalna nauka lub praca, zakupy, dostęp do konta bankowego lub wygodne korzystanie z kont społecznościowych i multimediów sprawiają, że laptopy to jeden z najczęściej kupowanych sprzętów do domu. Wiele osób nie chce jednak przepłacać za parametry, których nie wykorzysta, ponieważ nie będzie używać laptopa do gier lub skomplikowanych programów graficznych. Do podstawowych potrzeb w domu wystarczy najtańszy laptop, jaki oferują sklepy komputerowe. Innym, ciekawszym rozwiązaniem jest laptop poleasingowy.
Co to jest laptop poleasingowy?
Niektóre przedsiębiorstwa w zamian za niewielką opłatę leasingową wynajmują na określony czas sprzęt informatyczny, a po jego upływie – zwracają go leasingodawcy, biorąc kolejny. Tak prowadzona polityka firmy pozwala na utrzymanie jednolitej infrastruktury w idealnym stanie, bez konieczności wydawania dodatkowych pieniędzy na uzupełnianie lub naprawę sprzętu. Zwrócone do leasingodawcy laptopy są ponownie sprzedawane: kupują je hurtowo specjalistyczne serwisy, które fachowo odnawiają je, czyszczą, testują, a następnie wypuszczają na rynek odbiorcy indywidualnego.
Dlaczego laptop poleasingowy jest lepszy od nowego, taniego laptopa ze sklepu?
Laptop poleasingowy, chociaż używany, cechuje się większą wytrzymałością i jakością niż nowe, budżetowe laptopy, przeznaczone dla klientów indywidualnych. Jest wykonany z trwalszych podzespołów, często posiada dodatkowe funkcje i wyposażenie, takie jak metalowa obudowa, podświetlana klawiatura lub ochrona klawiatury przed zalaniem. Dostępny jest również w niższej cenie, niż popularne modele do użytku domowego, chociaż jego parametry techniczne niejednokrotnie przewyższają to, co oferują tanie, nowe laptopy ze sklepu.
Laptop poleasingowy – na co zwrócić uwagę?
Laptopy poleasingowe w większości są eksploatowane w niewielkim stopniu, przeważnie nie opuszczając biura. Zdarzają się jednak sztuki bardziej zużyte, z uszkodzoną obudową lub przebarwieniami matrycy. Dlatego dla pełnej informacji klienta określono klasy zużycia laptopów poleasingowych, określające ich stan.
Przykładowo laptop poleasingowy w klasie A oznacza w pełni sprawne, kompletne urządzenie, bez uszkodzeń matrycy czy klawiatury, jednak z możliwymi ryskami na obudowie. Klasa B to laptopy sprawne, jednak wizualnie odbiegające od ideału: mogą mieć pękniętą obudowę, odciski na matrycy, itp. Ich zaletą jest bardzo niska cena – tanie laptopy klasy B mogą znaleźć zastosowanie w warsztatach samochodowych lub na budowach, gdzie jest potrzebny solidny, tani sprzęt. Z chęcią skorzystają z nich również użytkownicy, którzy poszukują sprawnego, dobrego laptopa w naprawdę bardzo niskiej cenie, nie zwracając na wizualne mankamenty. Sprzedawcy dokładnie opisują stan laptopów poleasingowych, chcąc mieć pewność, że klient nie kupuje kota w worku.
Gdzie kupić najtańszy laptop?
Laptopy poleasingowe sprzedawane są przez wyspecjalizowane serwisy komputerowe. Kupując tani laptop poleasingowy w serwisie, należy sprecyzować swoje oczekiwania pod względem parametrów oraz klasy. Należy również zwrócić uwagę czy sprzedawca oferuje gwarancję i na jaki okres czasu jest ona wystawiona, a także jaki system operacyjny jest zainstalowany na laptopie. Profesjonalny serwis komputerowy nie wzbrania się przed przedłożeniem gwarancji oraz zapewnia w pełni legalny system operacyjny Windows. Dzięki temu po zakupie laptopa można od razu cieszyć się z nowego nabytku bez obawy, że czegoś będzie w nim brakować.
Szczegóły sprawdź na www.otokomputery.pl/pl/c/Laptopy-poleasingowe/18