List otwarty do Pana Posła Borysa Budki w sprawie „Targowicy”

Drodzy Linuxiarze!
Poniższy list publikuję na Linuxiarze.pl, ponieważ jest to jedyne miejsce w sieci, gdzie mogę to zrobić bez obawy na ewentualną cenzurę. Mam nadzieję, że zrozumiecie i nie poczujecie się z tego powodu urażeni.

linia

Szanowny Panie Pośle.

Kilka słów o mnie.
Jestem osobą z natury rzeczy cichą i spokojną, zajmuję się swoimi sprawami, nie mieszam się do spraw innych. Nie zawsze czynnie uczestniczę w wyborach parlamentarnych lub samorządowych, przez co jestem uważany za „zakałę” rodziny.

Poza tym, a raczej co najważniejsze, nie oceniam ludzi na podstawie ich religii, przekonań politycznych, seksualnych, płci oraz koloru skóry. Nigdy nie starałem się „na siłę” kogokolwiek przekonywać do swoich racji i przekonań. Ot, zwykły, szary, przeciętny człowiek.

Pana wypowiedź dla niemieckiego „Zeit Online”, częściowo po polsku na stronie:
www.tvp.info/33716880/budka-dla-niemieckiego-zeit-online-ue-musi-postawic-polsce-ultimatum-musi-wykazac-surowosc
cytuję:

Unia Europejska musi postawić Polsce ultimatum, bo tylko wtedy, gdy zadziała zdecydowanie, rząd się podda

oraz próba sprostowania:
www.tvp.info/33734464/budka-dla-tvpinfo-o-wywiadzie-w-zeit-online-mozliwe-ze-doszlo-do-bledu-przy-tlumaczeniu
cytuję:

W rozmowie z portalem tvp.info Borys Budka tłumaczy, że chciał w wywiadzie podkreślić, że Unia w kontekście reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości powinna zachować „twarde stanowisko”

jednoznacznie wskazuje na Pana intencje anypolskie i anydemokratyczne.

Niezależnie od Pana preferencji politycznych, które jak widać, nie są zgodne z polityką obecnego, demokratycznie wybranego rządu, nie ma Pan prawa publicznie spiskować na szkodę Polski.
To co Pan zrobił, parafrazując, nie posiada w słowniku kulturalnych ludzi dostatecznie obelżywego przekleństwa, aby opisać Pańskie zachowanie.

Jako Polak z dziada pradziada, jako wnuk Powstańca Warszawskiego oraz wnuk przymusowej robotnicy III Rzeszy Niemieckiej, czuję się bardzo dotknięty i urażony Pana słowami, które nie przystoją prawdziwemu Polakowi.

Więc prawdopodobnie, nie jest Pan prawdziwym Polakiem, lecz, jak mniemam, członkiem nowej Targowicy, której celem jest kupczenie z innymi krajami w celu pogrążenia i całkowitego upadku naszej Ojczyzny.

Panie Pośle Budka, nie wiem czy Pan o tym wie, ale Polska to nasza Ojczyzna, nasza matka, a matkę mamy tylko jedną.

Reasumując, mam moralny obowiązek prosić Pana, aby publicznie przeprosił Pan wszystkich Polaków, którzy tak samo jak ja są głęboko urażeni Pana słowami.

Z wyrazami szacunku
Paweł Pijanowski
Linuxiarze.pl

 

Powiązane wpisy

20 thoughts on “List otwarty do Pana Posła Borysa Budki w sprawie „Targowicy”

 • 31/10/2019 at 10:08 pm
  Permalink

  a ja w pełni popieram list autora mimo że mocno po czasie

  Reply
 • 06/10/2019 at 8:03 pm
  Permalink

  Cóż, przede wszystkim należy pamiętać, że może i pewna partia wygrała demokratycznie. Niemniej nie szanuje demokracji i otwarcie tyle razy prawo złamała, że nas to już by dawno zamknęli.

  Wstępując do Unii Europejskiej, zgodziliśmy się na przestrzeganie pewnych zasad związanych z tzw. liberalną demokracją. Jeżeli nam się one nagle przestały podobać, niektórym może nawet przeszkadzać. Ok, ale dopóki jesteśmy w takiej a nie innej organizacji, to zasad powinniśmy przestrzegać. I mówienie o jakiejś targowicy, kiedy stosuje się normalne mechanizmy, co do których się zobowiązalismy przestrzegać – jest sporym nadużyciem. Przypominam, że ta sama partia, która teraz rządzi, błagała naszych sojuszników zza oceanu o wsparcie ich teorii spiskowych dziejów, w związku z katastrofą w Smoleńsku. I wówczas to było ok i nie było złamaniem żadnych standardów. Jak nie lubię p. Budki, bo nie lubię. Jakoś jego wypowiedzi do mnie nie trafiają. Nie uważam, że w tym przypadku naruszył jakikolwiek zwyczaj, czy prawo. Wręcz przeciwnie. Drogi Panie redaktorze. Konstytucja powstała po to, aby między innymi chronić i Pana i mnie przed różnymi zakusami władzy. Po to jest przecież prawo i państwo prawa. Jak partia rządząca łamie prawo, to jak my obywatele mamy się bronić… a łamie ewidentnie. To że przy okazji przekupili kilkanaście procent obywateli. Cóż, życie. Za te przekupstwo będziemy całe dziesięciolecia płacić. Jak za szanownego Gierka.

  Nie przedłużając, proszę się dobrze zastnawowić, co jest interesem Polski, co zdradą. Co zwykłym komentarzem. Wreszcie przypomnieć sobie proszę, że jesteśmy członkiem UE (Jaka by ona nie była), do której zapisaliśmy się z własnej nieprzymuszonej woli (zawsze można było pomyśleć o orientacji wschodniej – druga Ukraina wówczas) – w tej sprawie było ogólnokrajowe referendum, gdzie jak nigdy byliśmy w miarę zgodni. Z członkostwa w Unii wynieśliśmy naprawdę spore korzyści. Niektórzy czasem zapominają co za tym idzie…

  Reply
 • 20/01/2019 at 7:53 am
  Permalink

  Autor ma piekna przeszlosc, co nie przeszkadza mu, aby prokurator w stanie wojennym, obronca pedofila byl twarza „rozjechania” Tk? A propos targowicy? Czy chodzi Mu o ponowne wieszanie biskupow?

  Reply
 • 05/02/2018 at 7:44 pm
  Permalink

  Witam Pana.
  Jeśli Pańska świadomość polityczna jest tożsama z rzeczywistością, dzięki której PIS zwyciężył w „demokratycznych” wyborach; zaganiając babcie-dziadków-wszelkiej maści emerytów, rencistów i 60% kleru, wraz z bojówkami narodowców, do urn wyborczych, to oszczędzę sobie dalszej straty czasu i nerwów.
  wyrazy szacunku za kulturalny język.

  Reply
  • 02/12/2018 at 8:30 pm
   Permalink

   czy można wnioskować że zacytuję „zaganiając babcie-dziadków-wszelkiej maści emerytów, rencistów i 60% kleru, wraz z bojówkami narodowców” to już ma być pretekst do postawienia tezy że ich głosy są mnie ważne niż np. Twój? 🙂 ..

   wyrazy szacunku za kulturalny język

   Reply
 • 05/02/2018 at 7:32 pm
  Permalink

  Witam.
  Żałosne jest to, że 50% wypowiadających się tutaj, czyni to, nie mając pojęcia, o realiach, życia politycznego, ale „czując” się „ważnym”, bo tylko tu mogą zaistnieć.
  Gdzieś indziej, nawet nikt by nie zwrócił uwagi na ich „wypociny”, na tatowym komputerze.

  Reply
  • 20/01/2019 at 5:30 am
   Permalink

   no widzę że tylko wybrańcy mają pojęcie o realiach życia politycznego , a już wypociny o zaganianych emerytach klerze itp to totalne bzdury. pachnie mi to minioną epoką , i pogrobowcami sb pzpr zsmp. więcej wiary w lenina stalina , towarzyszu….

   Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *