List otwarty do Pana Posła Borysa Budki w sprawie „Targowicy”

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Drodzy Linuxiarze!
Poniższy list publikuję na Linuxiarze.pl, ponieważ jest to jedyne miejsce w sieci, gdzie mogę to zrobić bez obawy na ewentualną cenzurę. Mam nadzieję, że zrozumiecie i nie poczujecie się z tego powodu urażeni.

linia

Szanowny Panie Pośle.

Kilka słów o mnie.
Jestem osobą z natury rzeczy cichą i spokojną, zajmuję się swoimi sprawami, nie mieszam się do spraw innych. Nie zawsze czynnie uczestniczę w wyborach parlamentarnych lub samorządowych, przez co jestem uważany za „zakałę” rodziny.

Poza tym, a raczej co najważniejsze, nie oceniam ludzi na podstawie ich religii, przekonań politycznych, seksualnych, płci oraz koloru skóry. Nigdy nie starałem się „na siłę” kogokolwiek przekonywać do swoich racji i przekonań. Ot, zwykły, szary, przeciętny człowiek.

Pana wypowiedź dla niemieckiego „Zeit Online”, częściowo po polsku na stronie:
www.tvp.info/33716880/budka-dla-niemieckiego-zeit-online-ue-musi-postawic-polsce-ultimatum-musi-wykazac-surowosc
cytuję:

Unia Europejska musi postawić Polsce ultimatum, bo tylko wtedy, gdy zadziała zdecydowanie, rząd się podda

oraz próba sprostowania:
www.tvp.info/33734464/budka-dla-tvpinfo-o-wywiadzie-w-zeit-online-mozliwe-ze-doszlo-do-bledu-przy-tlumaczeniu
cytuję:

W rozmowie z portalem tvp.info Borys Budka tłumaczy, że chciał w wywiadzie podkreślić, że Unia w kontekście reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości powinna zachować „twarde stanowisko”

jednoznacznie wskazuje na Pana intencje anypolskie i anydemokratyczne.

Niezależnie od Pana preferencji politycznych, które jak widać, nie są zgodne z polityką obecnego, demokratycznie wybranego rządu, nie ma Pan prawa publicznie spiskować na szkodę Polski.
To co Pan zrobił, parafrazując, nie posiada w słowniku kulturalnych ludzi dostatecznie obelżywego przekleństwa, aby opisać Pańskie zachowanie.

Jako Polak z dziada pradziada, jako wnuk Powstańca Warszawskiego oraz wnuk przymusowej robotnicy III Rzeszy Niemieckiej, czuję się bardzo dotknięty i urażony Pana słowami, które nie przystoją prawdziwemu Polakowi.

Więc prawdopodobnie, nie jest Pan prawdziwym Polakiem, lecz, jak mniemam, członkiem nowej Targowicy, której celem jest kupczenie z innymi krajami w celu pogrążenia i całkowitego upadku naszej Ojczyzny.

Panie Pośle Budka, nie wiem czy Pan o tym wie, ale Polska to nasza Ojczyzna, nasza matka, a matkę mamy tylko jedną.

Reasumując, mam moralny obowiązek prosić Pana, aby publicznie przeprosił Pan wszystkich Polaków, którzy tak samo jak ja są głęboko urażeni Pana słowami.

Z wyrazami szacunku
Paweł Pijanowski
Linuxiarze.pl

 

Zobacz podobne

Opublikowane: 27 / 08 / 2017

15 comments on “List otwarty do Pana Posła Borysa Budki w sprawie „Targowicy”
  1. Panie „cichy i spokojny” żenada pełna i w dodatku kompletna nieprawda (ładnie to ujmując) cyt. „…ponieważ jest to jedyne miejsce w sieci, gdzie mogę to zrobić bez obawy na ewentualną cenzurę…”. Zapewniam, że fora TVP info, Gazety Polskiej itp. na pewno by tego nie ocenzurowały, wręcz piano by tam z zachwytu. Trzeba było te wypociny umieścić jeszcze na jakimś forum onkologicznym, tam to już w ogóle nie cenzurują i jakże to tam pasuje. Ci „prawdziwi Polacy” mają poważne kłopoty z prawdomównością, dobrym smakiem i rzeczywistym poszanowaniem innych.

    • Drogi „Vikingu”. Zachowaj odrobinę opanowania i nie wyskakuj z tą swoją żenadą. Facet ma swoje zdanie i należy je uszanować zwłaszcza, że jest bliżej prawdy niż ty, wyznawco religii antypisowskiej. Ukłony.

  2. Wie Pan – jest takie stare słowo – żenada. Ono bardzo dobrze obrazuje fakt zamieszczenia takiego listu. Nie – nie treści listu ale zamieszczenia go tutaj. Bo jaki cel – poza chęcią wciągnięcia czytelników w, i tak jałową, dyskusję – ma umieszczenie takiego listu tutaj? Liczy Pan na poklask czy oczekuje Pan jakieś kontry? W jednym i w drugim przypadku dąży Pan do potwierdzenia swej opini. Jeśli jednak ktoś domaga się potwierdzenia swych opini na forum to znaczy że nie jest ich pewien..

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy