List otwarty do Pana Posła Borysa Budki w sprawie „Targowicy”

Drodzy Linuxiarze!
Poniższy list publikuję na Linuxiarze.pl, ponieważ jest to jedyne miejsce w sieci, gdzie mogę to zrobić bez obawy na ewentualną cenzurę. Mam nadzieję, że zrozumiecie i nie poczujecie się z tego powodu urażeni.

linia

Szanowny Panie Pośle.

Kilka słów o mnie.
Jestem osobą z natury rzeczy cichą i spokojną, zajmuję się swoimi sprawami, nie mieszam się do spraw innych. Nie zawsze czynnie uczestniczę w wyborach parlamentarnych lub samorządowych, przez co jestem uważany za „zakałę” rodziny.

Poza tym, a raczej co najważniejsze, nie oceniam ludzi na podstawie ich religii, przekonań politycznych, seksualnych, płci oraz koloru skóry. Nigdy nie starałem się „na siłę” kogokolwiek przekonywać do swoich racji i przekonań. Ot, zwykły, szary, przeciętny człowiek.

Pana wypowiedź dla niemieckiego „Zeit Online”, częściowo po polsku na stronie:
www.tvp.info/33716880/budka-dla-niemieckiego-zeit-online-ue-musi-postawic-polsce-ultimatum-musi-wykazac-surowosc
cytuję:

Unia Europejska musi postawić Polsce ultimatum, bo tylko wtedy, gdy zadziała zdecydowanie, rząd się podda

oraz próba sprostowania:
www.tvp.info/33734464/budka-dla-tvpinfo-o-wywiadzie-w-zeit-online-mozliwe-ze-doszlo-do-bledu-przy-tlumaczeniu
cytuję:

W rozmowie z portalem tvp.info Borys Budka tłumaczy, że chciał w wywiadzie podkreślić, że Unia w kontekście reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości powinna zachować „twarde stanowisko”

jednoznacznie wskazuje na Pana intencje anypolskie i anydemokratyczne.

Niezależnie od Pana preferencji politycznych, które jak widać, nie są zgodne z polityką obecnego, demokratycznie wybranego rządu, nie ma Pan prawa publicznie spiskować na szkodę Polski.
To co Pan zrobił, parafrazując, nie posiada w słowniku kulturalnych ludzi dostatecznie obelżywego przekleństwa, aby opisać Pańskie zachowanie.

Jako Polak z dziada pradziada, jako wnuk Powstańca Warszawskiego oraz wnuk przymusowej robotnicy III Rzeszy Niemieckiej, czuję się bardzo dotknięty i urażony Pana słowami, które nie przystoją prawdziwemu Polakowi.

Więc prawdopodobnie, nie jest Pan prawdziwym Polakiem, lecz, jak mniemam, członkiem nowej Targowicy, której celem jest kupczenie z innymi krajami w celu pogrążenia i całkowitego upadku naszej Ojczyzny.

Panie Pośle Budka, nie wiem czy Pan o tym wie, ale Polska to nasza Ojczyzna, nasza matka, a matkę mamy tylko jedną.

Reasumując, mam moralny obowiązek prosić Pana, aby publicznie przeprosił Pan wszystkich Polaków, którzy tak samo jak ja są głęboko urażeni Pana słowami.

Z wyrazami szacunku
Paweł Pijanowski
Linuxiarze.pl

 

Powiązane wpisy

20 thoughts on “List otwarty do Pana Posła Borysa Budki w sprawie „Targowicy”

 • 04/10/2017 at 8:12 pm
  Permalink

  Pełna zgoda z treścią listu. Brawo dla autora.

  Reply
 • 25/09/2017 at 10:42 pm
  Permalink

  Panie „cichy i spokojny” żenada pełna i w dodatku kompletna nieprawda (ładnie to ujmując) cyt. „…ponieważ jest to jedyne miejsce w sieci, gdzie mogę to zrobić bez obawy na ewentualną cenzurę…”. Zapewniam, że fora TVP info, Gazety Polskiej itp. na pewno by tego nie ocenzurowały, wręcz piano by tam z zachwytu. Trzeba było te wypociny umieścić jeszcze na jakimś forum onkologicznym, tam to już w ogóle nie cenzurują i jakże to tam pasuje. Ci „prawdziwi Polacy” mają poważne kłopoty z prawdomównością, dobrym smakiem i rzeczywistym poszanowaniem innych.

  Reply
  • 07/11/2017 at 8:37 am
   Permalink

   Drogi „Vikingu”. Zachowaj odrobinę opanowania i nie wyskakuj z tą swoją żenadą. Facet ma swoje zdanie i należy je uszanować zwłaszcza, że jest bliżej prawdy niż ty, wyznawco religii antypisowskiej. Ukłony.

   Reply
 • 10/09/2017 at 12:27 am
  Permalink

  Wie Pan – jest takie stare słowo – żenada. Ono bardzo dobrze obrazuje fakt zamieszczenia takiego listu. Nie – nie treści listu ale zamieszczenia go tutaj. Bo jaki cel – poza chęcią wciągnięcia czytelników w, i tak jałową, dyskusję – ma umieszczenie takiego listu tutaj? Liczy Pan na poklask czy oczekuje Pan jakieś kontry? W jednym i w drugim przypadku dąży Pan do potwierdzenia swej opini. Jeśli jednak ktoś domaga się potwierdzenia swych opini na forum to znaczy że nie jest ich pewien..

  Reply
 • 07/09/2017 at 8:02 pm
  Permalink

  Tak całkowicie zgadzam się z listem. Tylko czy Pan Budka to czytał.

  Reply
 • 07/09/2017 at 9:53 am
  Permalink

  List może być otwarty. Budka zamknięty. Ubrany w gustowny kaftanik.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *