List otwarty do Pana Posła Borysa Budki w sprawie „Targowicy”

Reklama na Linuxiarze.pl

 

Drodzy Linuxiarze!
Poniższy list publikuję na Linuxiarze.pl, ponieważ jest to jedyne miejsce w sieci, gdzie mogę to zrobić bez obawy na ewentualną cenzurę. Mam nadzieję, że zrozumiecie i nie poczujecie się z tego powodu urażeni.

linia

Szanowny Panie Pośle.

Kilka słów o mnie.
Jestem osobą z natury rzeczy cichą i spokojną, zajmuję się swoimi sprawami, nie mieszam się do spraw innych. Nie zawsze czynnie uczestniczę w wyborach parlamentarnych lub samorządowych, przez co jestem uważany za „zakałę” rodziny.

Poza tym, a raczej co najważniejsze, nie oceniam ludzi na podstawie ich religii, przekonań politycznych, seksualnych, płci oraz koloru skóry. Nigdy nie starałem się „na siłę” kogokolwiek przekonywać do swoich racji i przekonań. Ot, zwykły, szary, przeciętny człowiek.

Pana wypowiedź dla niemieckiego „Zeit Online”, częściowo po polsku na stronie:
www.tvp.info/33716880/budka-dla-niemieckiego-zeit-online-ue-musi-postawic-polsce-ultimatum-musi-wykazac-surowosc
cytuję:

Unia Europejska musi postawić Polsce ultimatum, bo tylko wtedy, gdy zadziała zdecydowanie, rząd się podda

oraz próba sprostowania:
www.tvp.info/33734464/budka-dla-tvpinfo-o-wywiadzie-w-zeit-online-mozliwe-ze-doszlo-do-bledu-przy-tlumaczeniu
cytuję:

W rozmowie z portalem tvp.info Borys Budka tłumaczy, że chciał w wywiadzie podkreślić, że Unia w kontekście reformy polskiego wymiaru sprawiedliwości powinna zachować „twarde stanowisko”

jednoznacznie wskazuje na Pana intencje anypolskie i anydemokratyczne.

Niezależnie od Pana preferencji politycznych, które jak widać, nie są zgodne z polityką obecnego, demokratycznie wybranego rządu, nie ma Pan prawa publicznie spiskować na szkodę Polski.
To co Pan zrobił, parafrazując, nie posiada w słowniku kulturalnych ludzi dostatecznie obelżywego przekleństwa, aby opisać Pańskie zachowanie.

Jako Polak z dziada pradziada, jako wnuk Powstańca Warszawskiego oraz wnuk przymusowej robotnicy III Rzeszy Niemieckiej, czuję się bardzo dotknięty i urażony Pana słowami, które nie przystoją prawdziwemu Polakowi.

Więc prawdopodobnie, nie jest Pan prawdziwym Polakiem, lecz, jak mniemam, członkiem nowej Targowicy, której celem jest kupczenie z innymi krajami w celu pogrążenia i całkowitego upadku naszej Ojczyzny.

Panie Pośle Budka, nie wiem czy Pan o tym wie, ale Polska to nasza Ojczyzna, nasza matka, a matkę mamy tylko jedną.

Reasumując, mam moralny obowiązek prosić Pana, aby publicznie przeprosił Pan wszystkich Polaków, którzy tak samo jak ja są głęboko urażeni Pana słowami.

Z wyrazami szacunku
Paweł Pijanowski
Linuxiarze.pl

 

Opublikowane: 27 / 08 / 2017

14 comments on “List otwarty do Pana Posła Borysa Budki w sprawie „Targowicy”
 1. Brawo Panie Pawle,zgadzam się z Panem w tej sprawie w 100%,uważam też że zdrajców trzeba wytykać palcami,piętnować i izolować.Pozdrawiam wszystkich zwolenników prawdy,wolności słowa i wolnego oprogramowania.

 2. Dobrze, że Pan ten list otwarty napisał. Może lepiej jakby był w serwisie stricto politycznym ale to inna inszość. Bo ten wtręt o cenzurze też daje do myślenia. Hasło: Nie róbmy polityki… Czasem działa jak knebel.
  A polityką może być wszystko.
  Pozdr
  M

 3. ludzie na boga,niedługo będziecie zaszywać politykę do jądra systemu ?
  nie cierpię ludzi,którzy mienią się prawdziwymi Polakami,panie Pawle poczytaj pan o Konfederacji Targowickiej,ci konfederaci to sami prawdziwi Polacy_kościół,magnaci,oni też wprowadzili cenzurę, zakazując wyrażania opinii krytycznych wobec rządów(pan robi to samo) i nie podpieraj się pan swoimi walecznymi dziadami bo ich pan obraża, w dodatku szukając jakichś inwektyw,którymi chciałby pan obrzucić kogoś kto panu nie pasuje.

  • A na jakiego boga pan się powołuje panie Dębski. Trudno ludziom zrozumieć zwłaszcza młodym że oprócz zarobić zjeść i dogodzić sobie… trzeba jeszcze coś z siebie tej wspólnocie w której się żyje DAĆ. Tą wspólnotą jest ojczyzna, Polska, w którą „inwestowało” czyli coś dawało z siebie wiele pokoleń. I albo to akceptujemy albo lepeij może poszukać innego kraju, bo chyba nie Ojczyzny. Ludzie różnią się tym właśnie od pozostałych Żyjątek; ludzie mają Ojczyznę i honor czyli godnosć osobistą… a zwierzatkom wystarczy zjeść, spokojnie dotrwać do jutra i rozmnożyć się.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Strefa Linuxiarzy