Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Linuks w porównaniu z Windowsem  (Przeczytany 13728 razy)

Offline Tomasz Wójcik

• Newbie
  • *
Odp: Linuks w porównaniu z Windowsem
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2015, 10:36:56 pm »
Witam ,jestem nowy i chciałbym dorzucić swoje trzy grosze.Linux jest lepszy .Dosyć jasno to wytłumaczono.Miałem poprzednio XP.Jak WM zaczoł bruzdzić ,przypadkowo usłyszałem o Linuxsie.Szybka decyzja ,przesiadam się .Tak byłem zdesperowany że zamówiłem płytę z Linuxsem.Nastepnie zainstalowałem  ,a XP-ka skasowałem na zawsze.Niepowiem miałem małe problemy.Rozwiązałem je w bardzo prosty sposób.Od znajomego pożyczyłem drugi komputer.Nanim szukałem pomocy w czasie uruchamiania tego pierwszego .Jak się chce to morzna wszystko zrobić,i ja to zrobiłem.Na koniec dodam tylko że mam 68 lat i komputera urzywam od około 2,5 roku.Nigdy wcześniej nie miałem komputera.Linux jest bardzo dobry i prosty.Kropka.Pozdrawiam wszystkich malkontetów .Więcej wiary w siebie.POZDROWIENIA!

Offline bos_kg

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 28, 2016, 06:04:18 pm »
Tak jak kolega wcześniej wspomniał uwarzam tez swego czasu mając xp chwiloro kilka dni korzystałem x Linux Licoris i gdybym chciał to bym korzystał do teraz i potem korzystałem z win 7 teraz win 10 ale wpadł mi taki malutki acer one d270 i ze jest słaby win wieszał się to popytałem na forach co zrobić win wiesza się polecono mi linuxa mint i od wersji mate kturą na wersje rose bo ma wsparcie do 2020 jest zainstalowałem i puki co chwale brak mi tylko jak w windows w oknie komuter ikony dysku od 2 partycji aleto nic mam ksziązkę o tym linuxie i zamierzam na netbooku mieć tego linuxa a i pouczyć się jego poznać go poczym korzystać z niego gdyz jest wart a fakt jak znamy komendy to w linux łatwiej instaluje się nawet z centrum oprogramowania łatwiej albo raz w konsoli wpiszesz i działa jak nalezy albo w centrum oprogramowania klikniesz i juz a eindows klikasz i czytasz aby nic co nie chcesz dodatkowo zainstalowało  a i połowe masz programuw razem a windows brak tego jak i linux ma sterowniki w sobie bynajmiej pod stary komputer a windows ni lubie windows bo nie trzebaznać komęd konsoli ale za to wszystko trwa spiro oraz daje nam to czrgo nie chcemy często  moje spostrzezenie 

Offline krzysiekp

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 15, 2016, 04:26:53 pm »
Odgrzebię ten temat by podsumować moje zmagania z Linuksami. Gdy kupiłem nowego kompa, znacznie, znacznie szybszego to zapomniałem o Linuksie zupełnie. Korzystam z Windows 7 i jestem bardzo zadowolony. Nigdy nie miałem problemów z tymi systemami. To chyba kwestia co się robi na komputerze, jakie strony odwiedza i jak korzysta.Czasowo to korzystam przez wiele godzin dziennie. Jeśli ludzie mają problem ze stroną "dobreprogramy.pl" że niby wirusy w programach itd. i nie potrafią sobie z tym poradzić to o czym tu mowa. To samo z instalacją sterowników. Na windzie mieć z tym problem to już trzeba mieć "talent".
Nawet na wirtualnej maszynie mam 2 systemy windows (XP i Win 7). Za dużo minusów mają Linuksy jak dla mnie.
Najlepsze programy są pod windows pisane i mimo usilnych starań nie znalazłem godnych zamienników albo prawidłowo działających pod Wine. A ile problemów jest/było choćby z pracą programów pod Wine. Teraz pewnie jest lepiej w niektórych wypadkach. Ale samo to że istnieje strona z opiniami ludzi co i jak działa albo nie pod Wine świadczy o tym czym jest Linuks. Przypomnę, że staż jesli chodzi o komputer mam 16 letni więc moja opinia o windowsach jest zasadna. Próbowałem zrobić przesiadkę albo mieć jako drugi ale nie wyszło. Nie dla mnie ten system. Dobrze, że zaczynałem przygodę z kompem od Windowsa. Inaczej bym się zniechęcił na pewno. Szczególnie że 16 lat temu Linuks nie był tym samym Linuksem co teraz.

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2016, 05:42:02 pm »
@krzysiekp: Życzę ci zadowolenia i takiego samego zdania o Windows gdy kupisz następny "nowy i znacznie szybszy" komputer z usługą Windows 10. Pozdrawiam.
Linux Mint Debian
Linux registered user 556565

Offline robson75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 02, 2016, 11:30:06 pm »
@kszysiekp: Jak tak bardzo kochasz tego windowsa to po co rejestrowałeś się na tym Forum przecież pisze jak byk że to Forum Linuxiarzy a nie windowsa. Chyba że windows Ci płaci za te bzdury które wypisujesz.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Offline christo

• Full Member
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 03, 2016, 12:04:24 pm »
Tak ogólne [are groszy można wtrącić.Na poczatku był dos 6 potem szaleństwo dos 6.22 i winda 3.1 potem szał 3.11...... także argument mam kompa 16 lat to ni z gruszki ni z pietruszki też miałem kiedyś wrotki i rowerek na 3 kółka , przygodę z linuksem zaczołem od czerwonego kapturka dawno temu i slacka , niestety w robocie była winda xp i 2000 także sambę stawiałem na slacku.W porównaniu z tamtymi systemami te obecne to jakiś king size jest , co prawda tamte były stabilniejsze jak sie coś wpisało to działało.Po utarczkach z ubu studio i różnych próbach z fedorą , zostałem na ubu ale jak im odwaliło z Unity to przesiadłem się na minta najpierw cinnamon a obecnie 17.3 KDE .Mam więc jakieś porównanie mint KDE 17.3 to jest to co tygrysy lubią najbardziej na drugim kompie mam kolejne różne przymiarki fedory , maui , neo , ostatnio manjaro i wszystkie generalnie odpadają , jak ktoś zaczyna od Plasmy 5-tki to nie ma porównania z komfortem i dopracowaniem KDE 4-eczki.Winda nie ma szans nawet zagościć na moim kompie , moja małżonka totalna blondynka też nie ma żadnych problemów z pingwinem , nawet nie zauważa różnicy.Trochę się rozpisałem ale tutaj nie ma co porównywać.
Pozdrawiam

Offline robson75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 03, 2016, 02:18:37 pm »
@christo: Zgadzam się z Tobą kolego co do KDE4 jest po prostu piękne i te efekty pulpitu. ja obecnie jestem na dystrybucji ROSA Fresh R8 KDE i muszę przyznać że windows nie dorasta do pięt KDE4. A co do KDE5 czyli Plasmy to moim zdaniem jeszcze daleka droga przed nim aby było tak stabilne jak KDE4.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110

Offline christo

• Full Member
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 04, 2016, 10:54:18 am »
Ze stabilnością masz rację jak ktoś napisał tym Plasma przewyższa KDE4 że ma wsparcie aktualne i chcąc nie chcąc jednak zaczynam na innym lapku przechodzić na Plasmę .Fajne są te aktywności na Plasmie , troszkę robią za niezależne pulpity KDE4.