Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Brak wine po instalacji w Debian Jessie [SOLVED]  (Przeczytany 5121 razy)

Offline sammael666

• Newbie
  • *
Brak wine po instalacji w Debian Jessie [SOLVED]
« dnia: Luty 22, 2015, 11:01:02 pm »
Witam,

problem polega na tym, że po instalacji wine z repozytoriów w Synaptic wygląda, że jest zainstalowany ale nie dodaje się do menu ani nie mogę odpalić nic z .exe. Pomocy.
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2015, 10:12:11 am wysłana przez sammael666 »

Offline darekradzan

• Sr. Member
Odp: Brak wine po instalacji w Debian Jessie
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 23, 2015, 06:31:13 am »
jaki system 32 bit czy 64 , jesli 64 to powinno sie chyba tak instalowac (oczywiscie mowimy o jessie)
apt-get updateteraz wine

aptitude install wine-development
potem jak coś uruchamiasz to nie wine nazwaprogramu
tylko wine-development nazwaprogramu

powinno byc ok , nie raz jednak trzeba tak
dpkg --add-architecture i386 apt-get updateapt-get install wineapt-get install lib32z1 lib32ncurses5 lib32bz2-1.0
apt-get install p11-kit:i386
Powinien jednak (w 90%) wystarczyc sposob pierwszy na jessie czyli instalacja wine-development
P.s
sammael666 ile Ty masz tych komputerow/systemow :o ? w koncu sie zakrecisz i zapomnisz , gdzie jakie komendy  ;D
« Ostatnia zmiana: Luty 23, 2015, 07:33:46 am wysłana przez darekradzan »

Offline sammael666

• Newbie
  • *
Odp: Brak wine po instalacji w Debian Jessie
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 23, 2015, 10:11:38 am »
Dzięki darekradzan za pomoc. Pierwszy sposób działa. Zamiast "wine-development" wpisywałem samo "wine" w terminalu. Nic nie musiałem doinstalowywać. Co do komputerów to mam ich kilka. Na każdym inne distro. Na każdym się czegoś nowego naucze ot tak hobbystycznie :P

Offline darekradzan

• Sr. Member
Odp: Brak wine po instalacji w Debian Jessie [SOLVED]
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 23, 2015, 12:02:03 pm »
No i tak trzyma ;Dj , pozdrawiam