Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Instalacja SPARKY testing  (Przeczytany 246 razy)

Offline Cuba_36

• Newbie
  • *
Instalacja SPARKY testing
« dnia: Czerwiec 19, 2019, 04:33:04 pm »
Witam!
Mam problem z instalacją SPARKY w wersji testing. Problem dotyczy (o ile dobrze go zidentyfikowałem) sterowników do karty graficznej NVIDIA. Gdzieś w czeluściach netu przeczytałem że o ile linux oparty o jądro do 4.10 instaluje się bez problemów, to oparty o jądro wyższe zamiera tak jak u mnie z czarnym ekranem po wyswietleniu GRUBA. Próbowałem instalować rózne "świeże" dystrybucje i w każdej to samo. Mogę oczywiśćie zainstalować obecne STABLE ale mimo wszystko chciałbym świeżości.  Czy podczas instalacji możliwe jest dociągnięcie sterowników czy może jest inne rozwiązanie które pozwoli mi na instalację. Mój sprzęt to Celeron T3500 2 rdzeniowy 2,1GHz, Grafika NVIDIA 9300GS 256 MB, Dysk CRUCIAL SSD 240GB, 2GB RAM

Offline pavroo

• Global Moderator
  • Hero Member
Odp: Instalacja SPARKY testing
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 20, 2019, 11:55:09 pm »
Witaj
Podczas instalacji Sparky nie posiada możliwości doinstalowania sterowników ani tez innych pakietów.
Możesz to zrobić w sesji live dla sesji live lub po zainstalowaniu systemu na dysku.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 21, 2019, 12:02:35 am wysłana przez pavroo »
Nic nie jest tak proste, jak się wydaje.
Danielle Steel