Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Dział sprzętowy  (Przeczytany 1850 razy)

Offline PomPom

• Hero Member
  • Nienawistnik Debiana; Dumny użytkownik Windows 10
Dział sprzętowy
« dnia: Grudzień 14, 2018, 10:22:24 am »
Forumowicze, administracjo, panie sołtysie, rodacy - na forum potrzebny jest osoby dział sprzętowy. Może się wydawać, że taki już jest i niejeden w nim założył wątek, ale sęk w tym, że dział ten dedykowany jest Raspberry Pi. Jak można zobaczyć, sporo tam wątków, które z malinką nie mają nic wspólnego, a trafiły tam, bo w nazwie widnieje "Sprzęt".

Proponuję zrobić to tak:
Z racji niskiej popularności dział Raspberry pi powinien stać się poddziałem działu Sprzęt. Wątki o sofcie tam mogą być lekko naciągane, ale w przypadku malinek raczej jest to bardzo mocno związane z samym sprzętem, więc pasuje. Ogólnie bym widział to tak:
Sprzęt
>Komputery
>Telefony
>Raspberry Pi
>Inne
Ewentualnie jeszcze "Co kupić?", ale chyba może to spokojnie być częścią powyższych.

Składam na Wasze ręce propozycję, żebyście własnymi ręcyma zdecydowali, czy taka zmiana jest potrzebna.
Mam nadzieję, że przejdzie ta ustawa, że Linuxa będą mogli używać tylko ludzie w wieku 240 lat.

Offline pavbaranov

• Hero Member
Odp: Dział sprzętowy
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2018, 11:06:44 am »
To jeśli miałby dział ten spełnić oczekiwania, to myślę, że winien być rozbudowany (mniej lub bardziej) o jeszcze jeden dział pn. Urządzenia peryferyjne (zbiorczo) lub też z podziałem na poszczególne ich - przynajmniej najpopularniejsze - rodzaje jak np. drukarki, skanery, kamerki, czy cokolwiek innego, gdzie w istocie też warto dodać otwartą kategorię "inne".

Tak - jestem za.

Offline TataPingu

• Hero Member
Odp: Dział sprzętowy
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2018, 12:04:42 pm »
Popieram wypowiedzi poprzedników...
- jestem "za"

Ps - sam zresztą przed kilkoma dniami popełniłem taką pomyłkę... :(