Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: OpenSuse Tumbleweed i kodeki video  (Przeczytany 244 razy)

Offline korn85

• Newbie
  • *
OpenSuse Tumbleweed i kodeki video
« dnia: Czerwiec 16, 2019, 06:50:39 pm »
Witam Forumowiczów! :)
Tumbleweed kernel 5.1.7-1 czysta instalacja. O ile pliki audio działają tj. FLAC i MP3 o tyle nie działa odtwarzanie filmów jak również różnego rodzaju filmiki w sieci oraz transmisje na żywo. Przeglądarka to Firefox 67.0. Przy poprzedniej instalacji Zuśki znalazłem różne rozwiązania tego problemu i nie powiem, przyniosły one efekt ale sporo kombinowania było, a teraz mam świeży system i chciałbym to zrobić raz, a porządnie :)

Offline pavbaranov

• Hero Member
Odp: OpenSuse Tumbleweed i kodeki video
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 16, 2019, 07:02:44 pm »
YaST i przeszukaj oprogramowanie pod kątem kodeków (prawdopodobnie jakiś gstreamer i wtyczki do niego /często gst-plugins-good, bad, ugly itp./).
Niemniej jednak - jeśli masz jakieś rozwiązanie, które już znasz, to prawdopodobnie to jest ono dokładnie takie samo obecnie, jak było kiedyś.

Offline lami07

• Global Moderator
  • Sr. Member
Odp: OpenSuse Tumbleweed i kodeki video
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 16, 2019, 07:36:15 pm »
Dodaj do systemu repozytorium społecznościowe Packman zgodnie z poniższym artykułem

https://en.opensuse.org/Additional_package_repositories

Przy pytaniu o zmiane dostawcy (vendor change) zaakceptuj repo Packman jako nowego dostawce.
Cytat: punkt piąty prostych zasad naszego forum
Jeśli problem został rozwiązany, edytuj pierwszy wpis wątku, dopisując w temacie [ROZWIĄZANY].
IRC  - kanał #linuxiarze.pl w sieci freenode.net