Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Długi czas bootowania z ssd, dell inspiron 1525  (Przeczytany 211 razy)

Offline obywatel

• Newbie
  • *
Długi czas bootowania z ssd, dell inspiron 1525
« dnia: Maj 27, 2019, 08:43:10 pm »
cześć

Mam mały problem z instalacją jakiegokolwiek linuxa bazującego na ubuntu i nie tylko(na mincie xfce to samo).

Chcę zainstalować lekkiego linuxa na starym laptopie  Dell inspiron 1525 ( intel Pentium T2370/Mobile Intel GM965 Express ) któremu dołożyłem ram do 4gb i dysk ssd.

Problemem jest bardzo długi czas bootowania(ponad minuta) na pendrivie jako live jak i po instalacji. Takie komunikaty error się pokazują
[drm:drm_atomic_helper_wait_for_flip_done [drm_kms_helper]] *ERROR* [CRTC:41:pipe B] flip_done timed out
[drm:drm_atomic_helper_wait_for_dependencies [drm_kms_helper]] *ERROR* [PLANE:35:plane B] flip_done timed out
[drm:drm_atomic_helper_wait_for_dependencies [drm_kms_helper]] *ERROR* [CONNECTOR:50:SVIDEO-1] flip_done timed out

Czy ktoś się może spotkał z takim problemem i wie o co chodzi ?

Offline pavbaranov

• Hero Member
Odp: Długi czas bootowania z ssd, dell inspiron 1525
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 28, 2019, 01:30:02 pm »
Zerknij na to: https://forums.linuxmint.com/viewtopic.php?t=273797 Pierwszy raz wprowadź zmianę przy bootowaniu się systemu, a nie na stałe i sprawdź.