Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Q4OS - live ok, z dysku problem  (Przeczytany 458 razy)

Offline 11sideways

• Newbie
  • *
Q4OS - live ok, z dysku problem
« dnia: Kwiecień 13, 2019, 11:21:41 am »
Czesc wszystkim.
Problem dotyczy q4os scorpion. w trybie live dziala wszystko idealnie, po instalacji odpala z dysku i jest czarny ekran z kursorem, ktorym moge poruszac i  to wszystko (jak nieuruchomiony explorer.exe w windzie). srodowisko w q4 to KDE. Jest na to jakas rada? Dodam, ze dysk SSD, laptop 2730p, do tej pory na innych lapkach nie spotkalem takiego problemu. Wybaczcie brak polskich znakow, nie dzialaja chwilowo.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 13, 2019, 11:42:40 am wysłana przez 11sideways »

Offline ciubaka

• Full Member
Odp: Q4OS - live ok, z dysku problem
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 13, 2019, 09:01:01 pm »
Miałem to samo, albo podobnie przy przejściu na KDE z wersji poinstalacyjnej. Na czarnym tle w nieskończoność kręciło się logo KDE. Ja tego nie umiałem obejść, sformatowałem dysk, ponownie zainstalowałem Q4OS i wgrałem wersję Trinity. Od tamtej pory system działa bez zarzutu, tyle że w wersji tak zwanej prostszej. Dla mnie wystarczy. Fajny system, wodotryski nie dla mnie.

Offline 11sideways

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 14, 2019, 08:53:20 am »
rozwiązanie okazało się niezwykle proste - w rufusie wyskakujące okno dialogowe przed wypalaniem pendrive pyta obraz ISO czy obraz DD, wybrałem DD i śmiga.

Offline lami07

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2019, 09:15:53 am »
Oznacz wątek jako [ROZWIĄZANY]
Cytat: punkt piąty prostych zasad naszego forum
Jeśli problem został rozwiązany, edytuj pierwszy wpis wątku, dopisując w temacie [ROZWIĄZANY].
IRC  - kanał #linuxiarze.pl w sieci freenode.net