Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Manjaro 18  (Przeczytany 494 razy)

Offline sovtware

• Sr. Member
Manjaro 18
« dnia: Luty 02, 2019, 08:48:42 pm »
Witam wróciłem na Manjaro tym razem tak z czystej ciekawości czy naprawili błąd o którym była mowa ze po 10 minutach użytkowania system mulił gorzej jak sam windows a tu miła niespodzianka wszystko chodzi szybko i płynnie zero zamułki nawet po całej nocy laptop wyłącza się natychmiast a nie nawet po 5 minutach nawet grub był widoczny a w tej wersji został schowany szkoda że aktualizacja z 17 na 18 nic nie pomogła pytanie tylko dlaczego tylko nowa i czysta instalacja to ze są błędy w tej wersji i nie zainstaluję aeskulap to mi nie przeszkadza jest tyle w przeglądarce online odtwarzaczy plików Dicom zostaję na Manjaro ładny i przyjemna dystrybucja na razie problemów nie ma i mam nadzieję że nie będzie polecam początkującym pozdrawiam

https://i.imgur.com/Drit1NU.png

Offline pavbaranov

• Hero Member
Odp: Manjaro 18
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 02, 2019, 09:23:05 pm »
A ja odradzam wszystkim :)

Offline robson75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2019, 01:38:31 am »
Ja również odradzam, ostatnio przeszedłem do obozu Arch-a, i wcale nie żałuje.
Anarchy Xfce - 64Bit Linux User #621110PC: HP Compaq 6200 Pro MT / CPU: Intel Core 4x i3-2100 CPU @ 3.10GHz / GPU: Intel HD Graphics 2000 / RAM: 8 GB / Dysk: HDD 1 TB

Offline hobbysta

• Full Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2019, 12:12:18 pm »
Szczerze mówiąc brzmi jak anty-reklama. Coś jakby: kupiłem to auto  i w końcu jeżdzi - będę używał.   

Offline TataPingu

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2019, 01:27:46 pm »
@ pavbaranov, @robson75
Uargumentujcie, proszę, przynajmniej "dwoma" zdaniami...
- dlaczego nie ?

Pytam, bo sam już dawno nie testowałem Manjaro, a ostatnio czytałem w fachowej literaturze stosunkowo pochlebne opinie...

Offline robson75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2019, 03:27:46 pm »
@TataPingu
Choćby z tego powodu że Manjaro mianuje się jako RR, a taki systemd który w Arch-u jest w wersji 240 prawie od miesiąca, a w Manjaro jest nadal stara wersja, czyli 239. I ja się pytam jaki z tego Manjaro rolling?
https://forum.manjaro.org/t/stable-update-2019-01-19-security-update-to-systemd-v239-series/72462
« Ostatnia zmiana: Luty 03, 2019, 03:50:27 pm wysłana przez robson75 »
Anarchy Xfce - 64Bit Linux User #621110PC: HP Compaq 6200 Pro MT / CPU: Intel Core 4x i3-2100 CPU @ 3.10GHz / GPU: Intel HD Graphics 2000 / RAM: 8 GB / Dysk: HDD 1 TB

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2019, 05:06:02 pm »
@TataPingu - Rozmowa na dłuższą chwilę i nie sądzę, by ten wątek był na to najlepszym miejscem. Bez rozwijania zatem tylko wymienię:
1. Duża ilość wadliwych PKGBUILDów "własnych" na podstawie, których tworzone są paczki.
2. Cały "cykl" wydawniczy, w tym sposób, w jaki trafiają tu do "stable" paczki bezpośrednio brane z Arch Linux.
3. Wciskanie użytkownikom kitu na potęgę.
4. Bezsensu zrobione zarządzanie zbyteczną ilością kerneli (a w zasadzie jego brak).
5. Niedopracowane mhwd.
6. Arbitralny sposób wprowadzania zmian w paczkach, którego uzasadnienie jest wyłącznie projekcją pewnych pomysłów deweloperów, a z "życiem" nie ma nic wspólnego.
To tak na wstępie. Wszystko to powoduje, że jakakolwiek inna dystrybucja oparta o Archa jest od Manjaro lepsza o całe długości.

Offline TataPingu

• Hero Member
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2019, 11:02:32 pm »
@ pavbaranov, @robson75
- dzięki, właśnie chodziło o te kilka zdań.

Pokrywa się to z moimi wcześniejszymi obserwacjami...
- nawet w którymś wątku (świeżo po krótkich testach) również odradzałem Manjaro...
Szczególnie dla linuksowych nowicjuszy.