Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Kali linux - instalacja programów  (Przeczytany 420 razy)

Offline hydraaxx

• Newbie
  • *
Kali linux - instalacja programów
« dnia: Listopad 03, 2018, 07:41:12 pm »
Witam mam problem użytkuje jakis czas juz Kaliego i chcialbym nagrac na plyte system(iso) próbowałem instalować różne programy do nagrywania płyt (brasero,nautilius) udało sie zainstalować niby brasero-common ale nie da sie w ogóle go uruchomić ani z terminalu ani z centrum oprogramowania nie ma przycisku "uruchom" jak przy innych aplikacjach. Proszę o pomoc

Offline gom1

• Hero Member
  • RLU #281182
Odp: Kali linux - instalacja programów
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 03, 2018, 08:04:22 pm »
Pakiet brasero-common nie zawiera samej aplikacji brasero. Musisz ją zainstalować.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Offline hydraaxx

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 03, 2018, 08:13:27 pm »
Próbowałem zainstalować poprzez pobranie paczki z internetu brasero_3.12.1-4_amd64.deb w centrum aplikacji nie chce sie zainstalować przy kliknięciu "zainstaluj" na pól sekundy wyskakuje instalacja po czym znika i dalej pojawia sie przycisk "zainstaluj" w menu zainstalowanych pojawiło sie brasero bez możliwosci uruchomienia go >>> Screen https://zapodaj.net/40467e7bbcc04.png.html
« Ostatnia zmiana: Listopad 03, 2018, 08:21:50 pm wysłana przez hydraaxx »

Offline gom1

• Hero Member
  • RLU #281182
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 03, 2018, 08:36:50 pm »
Pakiet brasero jest w standardowych repozytoriach Debiana, pozostaje dodać je do systemu.

I nie używaj sudo, kiedy jesteś na koncie root. Nie ma takiej potrzeby.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2018, 09:01:19 pm »
@hydraaxx - Krótko - kali nie jest systemem dla Ciebie. Daj sobie z nim spokój i znajdź inny.

Offline D35CART35

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 04, 2018, 05:52:03 am »
kali nie jest systemem dla Ciebie
@pavbaranov on nie jest jedyny który rzucił się na głęboką wodę mam co najmniej trzech znajomych którzy
nie potrafią zainstalować pakietu deb. nawet z repo, a chcą korzystać z kali'ego. ;)
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2018, 05:56:03 am wysłana przez D35CART35 »

Offline PomPom

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 04, 2018, 12:03:23 pm »
Bo kali jest dla fajnych chłopaków hakerów. Odpali aplikację i już facebook zhakowany.
Mam nadzieję, że przejdzie ta ustawa, że Linuxa będą mogli używać tylko ludzie z co najmniej dwuletnim doświadczeniem...

Offline debbixon69

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 04, 2018, 06:23:49 pm »
zainstaluj pakiet gdebi, a brasero pobierz z pkgs.org (kali bazuje na debianie sid) i zainstaluj paczkę .deb brasero przez gdebi
« Ostatnia zmiana: Listopad 04, 2018, 06:30:06 pm wysłana przez debbixon69 »
"Pamiętajcie, linux to tylko zabawka, jak będę miał ochotę, to postawię sobie archa"