Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Instalacja środowiska Mate w Ubuntu z Gnome  (Przeczytany 1867 razy)

Offline TataPingu

• Hero Member
Odp: Instalacja środowiska Mate w Ubuntu z Gnome
« Odpowiedź #15 dnia: Listopad 22, 2018, 08:14:49 am »
@BartoszXD

Wgraj za pomocą synaptica program cairo-dock, to gnome-classic powinno zostać automatycznie naniesione, jako opcja do GDMu...

Offline ciubaka

• Full Member
« Odpowiedź #16 dnia: Listopad 22, 2018, 08:53:28 am »
Bartosz postaw sobie równolegle ubuntu mate obok gnome, poużywaj i wywal zbędny system. Albo zostaw oba. Ubuntu się bezproblemowo doinstalowuje do tego co masz. Jak dla mnie - najłatwiej ze wszystkich. Nic nie trzeba kombinować, wszystko jest domyślne w instalatorze. Nawet taki laik jak ja to ogarnia.

Offline BartoszXD

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #17 dnia: Listopad 22, 2018, 11:05:05 am »
No prawie już wszystko ogarnięte bo już działa gnome classic, tylko jest problem teraz z gnome-tweak-tool, nie można teraz uruchomić tego programu a chcę usunąć ikonę katalog domowy z pulpitu, czy można doinstalować jakiś program który zastąpi to gnome tweak żebym mógł  to zrobić??

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 22, 2018, 11:49:39 am »
(...) jest problem teraz z gnome-tweak-tool, nie można teraz uruchomić tego programu (...)
Co to znaczy? Ten program winien się uruchamiać. Jeśli nie - uruchom z terminala i zobacz co mu nie odpowiada.

Ikona na pulpicie jest zwykle plikiem w katalogu ~/Desktop (Pulpit) - ta, która Ciebie interesuje winna nazywać się Home.desktop i/lub home.desktop. Możesz ten plik edytować i w linii:
NotShowIn=dodać nazwę sesji (GNOME?), co spowoduje, że się ona nie pokaże, możesz ją skasować (a jeszcze lepiej sobie ją gdzieś przenieść) i jeśli nie jest to wbite w jakiś skel, to nie powinna się już pokazać. Nie trzeba żadnych programów prawdopodobnie.

Offline BartoszXD

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 22, 2018, 11:59:42 am »
No tak trochę nie bardzo czaję co mam z tym począć :) jakoś tak bardziej lopatologicznie się nie da?? :D

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 22, 2018, 12:26:55 pm »
Sorry, ale jak inaczej mam Ci powiedzieć:
1. w przypadku niedziałającego programu (dowolnego) pierwsza czynność to jego uruchomienie w konsoli/terminalu - uruchamiasz taki programik jak terminal, wpisujesz nazwę programu i enter.
2. w drugim przypadku - ręce opadają: nie znajduję innej podpowiedzi na "skasuj plik" lub "przenieś go w inne miejsce".

Dalibóg to są podstawy podstaw nieco więcej samodzielności, bo nikt z nas pewnie nie ma tyle czasu, by zostać czyimś indywidualnym nauczycielem podstaw używania systemu, które zresztą 1000 razy zostały już opisane.

Offline BartoszXD

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 22, 2018, 12:35:18 pm »
Dziwne bardzo że jeśli chcę uruchomić ubuntu-tweaks poprzez terminal to wywala błąd programu i monit zgłaszania błędu Panie wszechwiedzący :)

Offline BartoszXD

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 22, 2018, 12:37:58 pm »
Do tego ikona na pulpicie nie jest zwykłym plikiem który można usunąć zacznijmy od tego.
« Ostatnia zmiana: Listopad 22, 2018, 12:42:19 pm wysłana przez BartoszXD »

Offline pavbaranov

• Hero Member
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 22, 2018, 01:56:14 pm »
Skoro sobie lecisz w gumki - radź sobie sam.

Offline BartoszXD

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 22, 2018, 02:17:50 pm »
Bez łaski Panie Baranov ;) było się wcale nie udzielać skoro nie miał Pan ochoty pomóc tylko sobie kpić  ;) Pamiętaj Pan o tych gumkach na przyszłość dla dobra ludzkości  8)

Offline lami07

• Global Moderator
  • Sr. Member
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 22, 2018, 04:20:50 pm »
Bartoszu, jeśli wolno mi tak do ciebie się zwrócić. Pan Baranowski udzielił ci prostej odpowiedzi, której nie zrozumiałeś. Nie zrozumiałeś jej gdyż nie zadałeś sobie trudu aby odrobić pracę domową i samodzielnie zapoznać się z postawami linuksa. Użytkownicy forum poświęcają swój czas aby pomóc ci w rozwiązaniu problemu. Robią to z własnej, nieprzymuszonej woli, nieodpłatnie. Zadając pytania o sprawny elementarne, wałkowane do znudzenia, okazujesz brak szacunku dla ich starań. Dodatkowo w grubiański sposób reagujesz na słowa krytyki, a to jest naganne. Potraktuj mój post jako upomnienie, jedyne jakie otrzymasz.
Cytat: punkt piąty prostych zasad naszego forum
Jeśli problem został rozwiązany, edytuj pierwszy wpis wątku, dopisując w temacie [ROZWIĄZANY].
IRC  - kanał #linuxiarze.pl w sieci freenode.net

Offline robson75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 22, 2018, 06:27:33 pm »
Dokładnie, @pavbaranov (Paweł Baranowski) ma ogromną wiedzę na temat Linuxa, więc trochę więcej szacunku dla jego osoby.
Arch Linux Xfce+compiz - 64Bit Linux User #621110PC: HP Compaq 6200 Pro MT / CPU: Intel Core 4x i3-2100 CPU @ 3.10GHz / GPU: Intel HD Graphics 2000 / RAM: 8 GB / Dysk: HDD 1 TB