Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Błąd i problem przy instalacji Deepin 15.5  (Przeczytany 198 razy)

Offline zuroslawski

• Newbie
  • *
Błąd i problem przy instalacji Deepin 15.5
« dnia: Czerwiec 27, 2018, 10:55:24 pm »
Witam

Mam problem z zainstalowaniem deepin na swoim komputerze. W windowsie zrobiłem bootowalny dysk, wszystko uruchamia się poprawnie po czym otrzymuje komunikat "unable to find a medium containig a live file system".

Posiadam również dystrybucje linuxa elementary ios i w nim chciałem również zrobić bootowalny usb jednak w ogóle nie wykrywa mi obrazu. Z Mintem nie miałem tego problemu ani robiąc dysk z Windows ani z Linux. Proszę o pomoc ponieważ jestem świeży w zakresie Linuxa.

Offline lesio

• Hero Member
Odp: Błąd i problem przy instalacji Deepin 15.5
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 28, 2018, 12:21:44 am »
1. Obecnie jest już Deepin 15.6. Może z nim warto spróbować?
2. Czy zgadza się suma kontrolna ściągniętego obrazu?
3. Deepin w trakcie startu z nośnika instalacyjnego ma chyba możliwość weryfikacji nośnika - warto sprawdzić.
4. Dla informacji - mam zainstalowany Deepin 15.6.
5. Pytanie: uruchamiasz wersję instalacyjną czy liveCD?

Offline zuroslawski

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 28, 2018, 06:42:52 am »
1. Deepin ściągałem z oficjalnej polskiej strony.
2. Z tego co wiem, plik ściągnął się poprawnie. Po zbootowaniu wszystko działa normalnie, pojawia się okno z możliwością wybrania 3 opcji (jedna z nich to instalacja). Po wybraniu tej opcji ukazuje się logo deepin, czekam 2 minuty po czym wywala powyższy błąd.

Jeśli można zapytać to z jakiego programu najlepiej zrobić USB bootowalny. Ja korzystałem z Yumi. W Elementary IOS żaden program nie chce mi wykryć tego obrazu jako obraz do bootowania.

Offline lesio

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 28, 2018, 06:58:23 am »
1. Deepin 15.6 jest też na polskiej stronie (trochę niżej)
2. Niestety, nie używam żadnego programu do tworzenia bootowalnych pendrivów. Wykorzystuję taką obudowę dysku twardego, która symuluje stację CD/DVD i umożliwia bezpośrednie bootowanie obrazu ISO:
https://www.x-kom.pl/p/316518-obudowa-dysku-zalman-zm-ve350-usb-30-wirtualny-naped-led-czarna.html
Ale tu jest taka podpowiedź:
https://askubuntu.com/questions/692056/how-to-make-bootable-ubuntu-14-04-lts-on-usb-in-debian-8-1
program unetbootin kiedyś testowałem, podobnie jak wykorzystanie polecenia dd (z wynikiem pozytywnym)
3. Pozytywne ściągnięcie pliku jesteśmy tylko wtedy w stanie definitywnie i jednoznacznie stwierdzić, gdy zgadza się suma kontrolna. Oczywiście błędy zdarzają się bardzo rzadko, ale na tym forum były już informacje, że się jednak zdarzały.

Offline TataPingu

• Sr. Member
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 28, 2018, 11:46:05 am »
@lesio
"Oczywiście błędy zdarzają się bardzo rzadko, ale na tym forum były już informacje, że się jednak zdarzały"

- dlatego już wcześniej radziłem ściągać "ze źródła"...

Bardziej kłopotliwe, ale... PEWNE

@zuroslawski
Pod windą nie wiem, ale jeśli masz do dyspozycji jakiegoś linuxa to bardzo prosty "zabieg":
- klikasz prawym klawiszem myszki na dany plik ISO, otwiera Ci się kontekst i albo wybierasz np. "Brasero" (w przypadku wypalania DVD), albo "piszesz partycję na dysku"
Mówie o nowszych linuksach, gdy do dyspozycji masz jakąś starszą wersje to możesz użyć terminala i polecenia dd

Offline ciubaka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 28, 2018, 01:27:21 pm »
Elementary bez problemu ładuje się z yumi, może ściągnij oficjalną wersję z ich strony, z odznaczeniem opcji zapłaty, w yumi jest widoczny. Deepin to niestety masakra, zarówno jeśli chodzi o ściągnięcie, jak i instalację oraz aktualizację. Serwery nawet europejskie bardzo wolne. Moim zdaniem mocno przereklamowana dystrybucja, przez yumi nie udało mi się zainstalować, jedynie przez rufusa. Potem wywaliłem, bo zamulał i zabierał czas. Obie dystrybucje bardzo ładne i to cała ich zaleta. Gdzie im do minta, antegros, manjaro czy najpowszechniejszego ubuntu.