Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Zmiana rozdzielczości ekranu  (Przeczytany 273 razy)

Offline debbixon69

• Jr. Member
  • **
Zmiana rozdzielczości ekranu
« dnia: Maj 20, 2018, 02:21:36 am »
Siemka linuxiarze, zainstalowałem sobie na wirtualce true os'a i mam z nim problem, a mianowicie jak w tytule wątku. Wiecie jak zmienić rozdzielczość ? Bo te narzędzie dostępne w ustawieniach pulpitu nie ma rozdzielczości takiej jakiej chcę aby była, a na dodatek lumina desktop chodzi jak 💩
Z góry dziękuję za pomoc 😉

Offline lami07

• Jr. Member
  • **
Odp: Zmiana rozdzielczości ekranu
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 20, 2018, 08:56:28 am »
Jeśli postawiłeś na virtualbox to musisz doinstalować virtualbox guest additions

Offline debbixon69

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 20, 2018, 09:29:02 pm »
Jeśli postawiłeś na virtualbox to musisz doinstalować virtualbox guest additions
Gościu, ja używam VMplayera XD Virtualbox jest dla mnie nie do ogarnięcia :P A tek serio, ktoś wie jak zmienić rozdzielczość w True OS'ie ?  A Lumina Desktop tylko na trueosie chodzi jak gunwo, na debianie śmiagało w mare szybko, ale usunąłem, bo nie potrzebuję ;)

Offline lami07

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 20, 2018, 11:05:39 pm »
No i właśnie dlatego użyłem zwrotu ”jeśli”. Nie uściśliłeś, w pierwszym poście, jakiego pogramu używasz.