Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Co nas wkurza  (Przeczytany 5272 razy)

Offline PomPom

• Hero Member
  • dawniej Dziadek Starowinek
Odp: Co nas wkurza
« Odpowiedź #90 dnia: Sierpień 09, 2018, 10:42:26 am »
Zależy jaka okolica. Pies gryzący był tuż przy przystanku. Mój jest obok domu, a to miejsce, gdzie obcy nie chodzą, bo nie mają po co. Taka okolica. Jak tu ktoś obcy jest, to albo się zgubił, albo patrzy czy czegoś nie wziąć komuś z podwórka.
( ಥ益ಥ)Arch Linux Plasma & MATE Chrome OS

Offline Oczkins92

• Sr. Member
« Odpowiedź #91 dnia: Sierpień 09, 2018, 01:09:58 pm »
No tak, chociaż prędzej by wkurzał na drodze, niż ugryzł kogokolwiek. Teraz się zastanawiam, co on w ogóle robił tam, bo to niby blisko (ze 100 metrów), ale i tak on nie chodzi sam nigdzie.

Z gryzieniem, to chyba ludzie tutaj mają to gdzieś. Jeden pies ugryzł mnie do krwi, ugryzł jeszcze kogoś, rzucał się do ludzi, a właścicielka na to, że on nie gryzie. Wyobraźcie sobie sytuację, że kobita mówi, że jej pies wcale nie gryzie, a sekundę później ten pies na oczach jej i jej rozmówcy kogoś atakuje. Kobitka go zaczęła zamykać, ale później się rozmyśliła i cichaczem znowu mnie ugryzł, ale sobie źle trafił, więc bez krwi. I to taki pies, co dostał ode mnie kopa w ryj (tak się trafiło, bo odskakiwał ciągle), a nadal był agresywny. Mój jest irytujący, bo chce się z każdym bawić, to zamykamy go, jak gdzieś idziemy. Gdyby był agresywny, to pewnie skończyłby na łańcuchu na stałe, ale wychowany był od szczeniaka, żeby być tylko głupi, a nie głupi i agresywny.
Taki walniętych ludzi jest coraz więcej.Może myśli że to twoja wina jest.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Offline PomPom

• Hero Member
« Odpowiedź #92 dnia: Sierpień 09, 2018, 01:16:31 pm »
Jak kopnąłem tego psa, to się zastanawiałem, czy zaraz ktoś do mnie z mordą nie wyskoczy, że psa im biję. Inna sprawa atakować psa, bo jest blisko, a inna, jak Cię pies za nogawkę bierze i już wcześniej ugryzł w podobny sposób. Taki gnojek, że nie szczeka, tylko podchodzi do ludzi i się wgryza.

Offline Oczkins92

• Sr. Member
« Odpowiedź #93 dnia: Sierpień 09, 2018, 01:21:34 pm »
Mnie ostatnio wkurzają dwie rzeczy.Jedna co ciągłe przeskakiwanie z linuxa na linuxa (i mam tego dość).Testuje sobie Opensue 15 i myśle zainstalować go na stałe(podobno działa bezproblemowo na moim laku).I to że nie mogę dostać się do pracy.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Offline PomPom

• Hero Member
« Odpowiedź #94 dnia: Sierpień 09, 2018, 01:23:49 pm »
Jak chcesz przestać skakać po distrach, to najpewniej Ubuntu będzie odpowiednie.

Offline lesio

• Hero Member
« Odpowiedź #95 dnia: Sierpień 09, 2018, 05:51:22 pm »
Nowe wydanie Ubuntu 18.04.1 naprawiło trochę problemów przy instalacji (aczkolwiek uefi i optimus to dalej droga przez mękę) - przynajmniej na tyle, że zdecydowałem się na jego instalację. Skusiła mnie niezwykła stabilność poprzedniego LTS-a 16.04 i, jak na razie, stabilność 18.04.01 jest bardzo satysfakcjonująca (oczywiście zainstalowałem ubuntu mate). Wydaje mi się też, że faktycznie jest to obecnie optymalne rozwiązanie (testowałem ostatnio MX Linuxa - niezły, ale od czasu do czasu się zawieszał i były problemy z pakietami dev).
Wyraźnie muszę zaznaczyć, że w ubuntu mate 18.04.1, jeśłi coś już zainstalowałem i uruchomiłem (co nie zawsze jest łatwe i przyjemne) - to działa. Do tej pory ani jednego zawieszenia i ani jednej "lagi". Poprawiono też znacznie zużycie energii, a moduł laptop-mode-tools okazał się ostatecznie lepszy od tlp (długo trwała ta przewaga tlp).