Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Ankieta

Pytanie jak w temacie, proszę o uzasadnienie w komentarzu.

Arch
0 (0%)
Mint
2 (12.5%)
Manjaro
2 (12.5%)
Debian i pochodne
4 (25%)
Ubuntu i pochodne
1 (6.3%)
Fedora
0 (0%)
Gentoo
1 (6.3%)
Mandriva i pochodne
0 (0%)
OpenSUSE
0 (0%)
Slackware
1 (6.3%)
Sparky
5 (31.3%)
Inne
0 (0%)

Głosów w sumie: 16

Autor Wątek: Jakiej dystrybucji Linuxa używasz/jest wg Ciebie najlepsza?  (Przeczytany 1415 razy)

Offline Antarktyczny

• Sr. Member
Jakiej dystrybucji Linuxa używasz/jest wg Ciebie najlepsza?
« dnia: Luty 18, 2018, 01:33:21 pm »
W komentarzu proszę o uzasadnienie.
Rinasce piu gloriosa.

Offline Dziadek Starowinek

• Hero Member
  • linux nie istnieje
Odp: Jakiej dystrybucji Linuxa używasz/jest wg Ciebie najlepsza?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 18, 2018, 01:39:57 pm »
Używam Manjaro, bo kiedyś mi się podobało (dawno temu), a później nagle wyszło poruszenie w necie, że to super dystrybucja. Odbiłem sie kilka razy, ale mimo wszystko to przyjemna dystrybucja, która ma to, co lubię. Jest wersja live (wiele środowisk), jest łatwa instalacja, jest przyzwoita szybkość, nowości wpadają szybko i nie trzeba kombinować, żeby niektóre rzeczy wgrać, albo w ogóle czekać rok. Wszystko, czego szukam, to znajdę, i ogólna wygoda przemawia za tym, żeby na Manjaro zostać. Do tego siedzę na grupce telegramowej z Manjaro i jest przyjemnie być bliżej ze społecznością dystrybucji. Jest to już spora dystrybucja, więc nie zniknie z dnia na dzień.
nie istniejesz

Offline gom1

• Sr. Member
  • RLU #281182
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 18, 2018, 01:40:37 pm »
Sparky. Bo "to nasze, przez nas wykonane i to nie jest nasze ostatnie słowo" ;-)
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Offline Antarktyczny

• Sr. Member
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 18, 2018, 01:47:42 pm »
Mint. Pierwsza dystrybucja Linuxa, i do tego bardzo łatwa w obsłudze. To bardzo mi pomogło w przesiadce z Windowsa. Intuicyjna,i niezwykle łatwa w dopasowaniu do swoich potrzeb. Ponadto jest solidna dokumentacja i zawsze można liczyć na pomoc forumowiczów. Egoistycznie dodam,że lubię miętę, i jestem fanem cynamonu. Idealny fanatyk,jednym słowem :)
Rinasce piu gloriosa.

Online Robert75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 18, 2018, 01:49:34 pm »
Zagłosowałem na Manjaro, bo dla mnie jest THE BEST.
A dlaczego? Dziadek Starowinek odpowiedział wyżej.
Manjaro Xfce - 64Bit Linux User #621110
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ @ 2x 2.21GHz / 4 GB RAM / Nvidia GeForce 7600 GT / Dysk HDD 1 TB

Offline braudar

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2018, 11:08:24 pm »
Zagłosowałem na Sparky (patriotyzm) chociaż brakowało mi możliwości wyboru dwóch dystrybucji. Dlaczego dwóch ? Na lapku Sparky, na stacjonarce Manjaro. Obydwie „Rolling” Editon, bezproblemowe z dużą bazą programów. Fajne forum - codziennie czytam, czego więcej chcieć :)

Pozdrawiam
Braudar

Offline gom1

• Sr. Member
  • RLU #281182
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 19, 2018, 08:04:43 am »
Na lapku Sparky, na stacjonarce Manjaro. Obydwie „Rolling” Editon
Dokładnie tak samo jak ja :-) Sparky w domu (notebook), Manjaro w pracy (blaszak).
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Offline astasz

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 19, 2018, 08:21:48 am »
Zagłosowałem na Debiana, którego cenię sobie za minimal iso pozwalające nawet niezbyt zaawansowanemu uzytkownikowi na "ręczne" zbudowanie sobie systemu na miarę, przy pominięciu automatycznej instalacji środowiska graficznego itp. Wszelkie dodatkowe funkcje oferowane przez dystrybucje pochodne można w zasadzie samemu dokleić (w zdecydowanej większości przypadków).
Też mi brakuje możliwosci wyboru kilku systemów. Jako drugi, w kategorii "gotowy do uzycia" wybrałbym Sparky, którego cenię sobie za bezproblemowść i fukconalność od razu po odpaleniu oraz dodatkowe repozytoria. Wiem. że Sparky też oferuje wersje minimal ale nie jest ona wg mnie tak czysta czy jak kto woli "goła" jak debianowska.
Pewnie następnym krokiem będzie Arch ale póki co Debian to nr 1.

PS -ankieta jest chyba troche niewłaściwie skonstruowana ponieważ z jednej strony wyodrębniasz z grupu Debiana - Sparkyego, Ubuntu i Minta, które w gruncie rzeczy też są jego pochodnymi a z drugiej strony wrzucasz do jednego wora - grupa debiana takie specyfiki - całkiem popularne wg distrowatch i wyraźnie odmienne od swego protoplasty- jak choćby antiX czy kalilinux . Całkiem fajnie byłoby poznać bardziej precyzyjnie preferencje linuksiarzy.
« Ostatnia zmiana: Luty 19, 2018, 02:55:48 pm wysłana przez astasz »
Debian Stretch minimal MATE core
Debian Buster minimal MATE core

Offline Rockmaniak

• Newbie
  • *
  • I am Free, try to Catch me
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 22, 2018, 10:23:15 am »
Mój wybór po wielu przymiarkach padł na Minta z MATE, ze względu na uniwersalność, wygodę pracy i - zabrzmi to dziwnie - poczucie bycia "w domu". Próbowałem innych OSów multimedialnych, chociażby sparkiego z którym średnio sobie radziłem ze względu na krótki staż w tym światku i brak jakiegokolwiek zaplecza informatycznego. Próbowałem Fedory, jednakże wtedy nie miałem dostatecznej wiedzy by zmienić sobie KDE na choćby  XFCE, a KDE wyjątkowo mi nie podoba. Próbowałem Ubuntu, Ale najnowsza wersja mnie szybko odrzuciła. Wróciłem do Minta i tak mi zostało ;D

Offline Antarktyczny

• Sr. Member
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 05, 2018, 12:48:12 am »
Tylko tyle odpowiedzi? Hellou, ja tu chciałem statystyki wyprowadzić, diagramy kołowe i skośne robić, analizę preferencji i raport dla CBOSu wysłać- i proszę, martwica i cisza :]
Rinasce piu gloriosa.

Offline Armalat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 05, 2018, 09:14:26 am »
Sparky, ostatnio minGUI, żeby samemu wybrać, co mi potrzebne. A na drugim dysku próbuję różne, obecnie mam wgrany Manjaro z płytki

Offline Antarktyczny

• Sr. Member
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 05, 2018, 11:35:58 pm »
A dałeś teraz głos, czy tylko po czasie uzasadnienie dopisałeś Armalat? Bo stan nam się nie zmienił.
Rinasce piu gloriosa.

Offline Armalat

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 06, 2018, 09:46:34 am »
Wcześniej nie głosowałem, a teraz dałem tylko wpis, bo głosować już się nie da

Offline Antarktyczny

• Sr. Member
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 06, 2018, 10:20:41 am »
Jak to się nie da? Nie ma opcji wyboru czy też nie działa?
Rinasce piu gloriosa.

Offline Dziadek Starowinek

• Hero Member
  • linux nie istnieje
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 06, 2018, 11:00:50 am »
Jak wejdziesz niezalogowanym, to od razu daje odpowiedzi, a powinno dawać ankietę do wyboru i dopiero później pytać o logowanie. Może dałeś jakiś limit czasowy albo po prostu SMF jest syfne.
nie istniejesz