Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Red Hat od podstaw, repozytoria.  (Przeczytany 93 razy)

Offline Tomson96

• Newbie
  • *
Red Hat od podstaw, repozytoria.
« dnia: Luty 02, 2018, 05:23:26 pm »
Witam,
Jak w temacie, chciałbym "nauczyć się" owej dystrybucji Linuxa aczkolwiek nie wychodzi mi to tak jakbym chciał stąd też prośba do użytkowników o rzetelne i powolne wytłumaczenie podstaw tego systemu. System zainstalowałem i na tym stanąłem gdyż mam problem z wgraniem repozytoriów a bez tego ani rusz. Czy ktoś mógłby wytłumaczyć mi kroczek po kroczku jak to zrobić?
Do tej pory próbowałem swoich sił w debianie który z pomocą internetowych poradników jakoś rozgryzłem aczkolwiek do Red Hat'a nie znalazłem niczego co byłoby mi stanie pomóc.
Pozdrawiam

Offline Dziadek Starowinek

• Hero Member
  • ja jestem Dziadek i przyszedłem usunąć wam Gentoo
Odp: Red Hat od podstaw, repozytoria.
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2018, 09:05:03 am »
https://access.redhat.com/documentation/en-us/red_hat_enterprise_linux/7/pdf/system_administrators_guide/Red_Hat_Enterprise_Linux-7-System_Administrators_Guide-en-US.pdf
Stacjonarka: Manjaro Plasma
Laptop: Manjaro MATE

Offline gom1

• Sr. Member
  • RLU #281182
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2018, 11:44:13 am »
Jestem niemal pewien, że dostęp do repozytoriów RHEL wymaga zakupu komercyjnej subskrypcji.
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Offline Dziadek Starowinek

• Hero Member
  • ja jestem Dziadek i przyszedłem usunąć wam Gentoo
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2018, 01:50:07 pm »
Czyli niby można darmo RedHata jako dla dewelopera, ale to taka wydmuszka bez dostępu do repo? o.O

Jak coś, to zawsze jest CentOS.
Stacjonarka: Manjaro Plasma
Laptop: Manjaro MATE