Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: W co teraz gracie/graliście?  (Przeczytany 4448 razy)

Offline Oczkins92

• Sr. Member
Odp: W co teraz gracie/graliście?
« Odpowiedź #30 dnia: Luty 18, 2019, 07:52:30 am »
Ja jestem załamana, że niestety wiedźmin 2 nadal chodzi tragicznie na linuxie w szczególności w połączeniu z AMD...
Podaj konfiga swojego.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Offline hobbysta

• Full Member
« Odpowiedź #31 dnia: Luty 18, 2019, 08:28:31 am »
Problem to nie Linux ale DirectX. A na OpenGL gier jest chyba niewiele. Jesli gra posiada silnik w OpenGL dziala nawet na wyjatkowych antycznych komputerach - albo natywnie albo uzywajac wine. Dajcie szanse H-cratt Championship - sporo zabawy - troche dobrej symulacji fizyki - gra  jest latwa - ale przynajmniej mi dala sporo przyjemnosci. No i pokazuje mozliwosci OpenGL. Gra dziala natywnie pod Linuxem,  I warto zastanowic sie grajac - czy takie pojazdy jak w grze mozna w rzeczywistoci skonstruowac.

Offline EdisoN

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2019, 09:12:00 am »
Hej,
ja obecnie gram w Dead Maze i Trine 2 - działają bez problemu. Testowałem ostatnio sporo tytułów i muszę przyznać, że aktualnie mamy naprawdę bogatą (jak na linuxa) bazę gier. Wsparcie jest coraz lepsze, a tytułów obsługujących nasz system przybywa (zarówno portów starych gier jak i nowe pozycje).

Chciałbym przy okazji wykorzystać ten wątek i zaprosić chętnych do wspólnej zabawy w gry kooperacyjne i online/multiplayer. Nie jest tego dużo ale zawsze raźniej pograć z kimś kto korzysta z linuxa i rozumie trudności jakie mogą się pojawić :).

Pozdrawiam
EdisoN

Offline Oczkins92

• Sr. Member
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 02, 2019, 08:55:20 am »
Problem to nie Linux ale DirectX. A na OpenGL gier jest chyba niewiele. Jesli gra posiada silnik w OpenGL dziala nawet na wyjatkowych antycznych komputerach - albo natywnie albo uzywajac wine. Dajcie szanse H-cratt Championship - sporo zabawy - troche dobrej symulacji fizyki - gra  jest latwa - ale przynajmniej mi dala sporo przyjemnosci. No i pokazuje mozliwosci OpenGL. Gra dziala natywnie pod Linuxem,  I warto zastanowic sie grajac - czy takie pojazdy jak w grze mozna w rzeczywistoci skonstruowac.
Ja zauważyłem że Opengl ma bardzo spory potencjał.Porty te słabe w głownej mierze opierają się na starszych wersja Opengl dlatego porty są tak mało wydajne.Tak samo porównywanie Opengl vs Vulkan na kartach nvidiach jest mała róznica a na kartach amd duża.Przyczyną jest starsza wersja Opengl stosowana na AMD kartach.Bodajże 4.3 i stąd taka różnica jest.
Wszystko dobrze jak nie wnerwia ciebie nic

Offline arecki

• Jr. Member
  • **
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 02, 2019, 09:58:18 am »
Tak samo porównywanie Opengl vs Vulkan na kartach nvidiach jest mała róznica a na kartach amd duża.Przyczyną jest starsza wersja Opengl stosowana na AMD kartach.Bodajże 4.3 i stąd taka różnica jest.
To chyba coś Ci się pomyliło.
Debian testing.