Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Anarchy Linux  (Przeczytany 694 razy)

Offline Dziadek Starowinek

• Hero Member
Anarchy Linux
« dnia: Styczeń 07, 2018, 07:10:21 pm »
Arch-Anywhere od jakiegoś czasu zapowiadało przekształcenie w Anarchy Linux i stanie się osobną dystrybucją. Wcześniej był to często polecany instalator czystego Archa (chociaż nie wiem do końca, jak z tą czystością, bo wgrywałem nim Archa tylko raz).

https://anarchy-linux.org

Ja właśnie pobieram obie wersje (live i minimal) i biorę się za testy. Jeżeli Anarchy stało się kolejną taką samą dystrybucją arch-based, która oferuje po prostu łatwiejszego Archa i skonfigurowane środowisko, to kiepsko. Dlaczego kiepsko? Bo takie dystrybucje już mamy, a i nie polecałbym dystrybucji, której wsparcie jest mikroskopijne. Dla porównania, Antergos ma żywą i pomocną społeczność, co sprawia, że oficjalne błogosławieństwo społeczności Archa nie jest mu potrzebne (nawet użytkownikom Archa bym polecał być w kontakcie ze społecznością Antergosa). No i szkoda, żeby na tym ucierpiał chwalony instalator.

Offline Robert75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
Odp: Anarchy Linux
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 25, 2018, 03:54:59 pm »
A ja na DistroWatch znalazłem distro o nazwie Archman, które to posiada 3 DE, Budgie, Deepin oraz moje ulubione XFCE. To distro pochodzi z Turcji. Ciekaw jestem jaka przyszłość przed tym systemem opartym na Arch-u czeka.
Na razie testuje Archman-a XFCE na VB.

http://www.fotoszok.pl/upload/784ec2e8.png
https://distrowatch.com/table.php?distribution=archman
Manjaro Xfce - 64Bit Linux User #621110
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ @ 2x 2.21GHz / 4 GB RAM / Nvidia GeForce 7600 GT / Dysk HDD 1 TB

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2018, 04:29:14 pm »
Nie ma to przyszłości. Nie oferuje absolutnie nic innego, niż "łatwiejszy" Arch (powodzenia, jak majstry tak coś namieszali, że po ludzku metody naprawy nie znajdziesz).
Anarchy też kiepsko. Pod spodem chyba nadal siedzi stary Arch-Anywhere, ale wszędzie gdzie się da wpychany jest Anarchy, który jest... zepsutym Archem.

Offline Robert75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2018, 06:04:25 pm »
Tyle że Archman ma tą zaletę że gdy nie potrzebujesz jakiegoś pakietu to śmiało go możesz odinstalować, np. galkulator gdy chciałem go odinstalować w Antergos-e to pół systemu musiałbym odinstalować. A w Archman podobnie jak w Manjaro nie ma z tym najmniejszych problemów.
Manjaro Xfce - 64Bit Linux User #621110
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ @ 2x 2.21GHz / 4 GB RAM / Nvidia GeForce 7600 GT / Dysk HDD 1 TB

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2018, 06:55:47 pm »
Dziwne, bo powinno to przebiegać identycznie. pacman -R powinno zostawić zależności.
Z Archmanem jest to, że to kolejna dystrybucja rozentuzjazmowanych ludzi, którzy bardziej, niż na systemie, skupią się na jego zareklamowaniu i najlepiej nazwaniu rewolucyjnym. Wyrosło to znikąd i zwiędnie z dnia na dzień. Anarchy ma jakieś tło, ale też moim zdaniem zwiędnie szybko. No i społeczność... społeczność jest bardzo przydatna, a takie dystrybucje mają je śladowe. Manjaro ma super społeczność, Antergos ma super społeczność, Arch ma społeczność, Archklony mają całe 4 osoby osób, które wiedzą co mówią.