Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: [Solved]Jak całkowicie usunąć Ubuntu?  (Przeczytany 460 razy)

Offline Czesław

• Full Member
[Solved]Jak całkowicie usunąć Ubuntu?
« dnia: Listopad 06, 2017, 11:29:43 pm »
Swego czasu znajomej zainstalowałem  Ubuntu  obok Win 10.  Teraz jej przeszło i chce aby Ubuntu usunąć. Czy  sudo rm -rf / wystarczy?                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                 
« Ostatnia zmiana: Listopad 17, 2017, 10:33:37 pm wysłana przez Czesław »
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

Offline Robert75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
Odp: Jak całkowicie usunąć Ubuntu?
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2017, 11:44:18 pm »
A nie prościej odpalić jakiegoś Linuksa z LiveCD i usunąć przy pomocy GParted?
Manjaro Xfce LTS - 64Bit Linux User #621110
PC: HP Compaq 6200 Pro MT / CPU: Intel Core 4x i3-2100 CPU @ 3.10GHz / GPU: Intel HD Graphics 2000 / Nvidia GeForce 7600 GT / RAM: 8 GB  / Dysk: HDD 1 TB

Offline Czesław

• Full Member
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 07, 2017, 12:13:01 am »
Jak?  W życiu nie  usuwałem Linuksa. M$ to i  owszem  :)
------------------------
Pozdrawiam Czesław dell-OptiPlex-9020-AIO, i7, 8 GB RAM

Offline Robert75

• Hero Member
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 07, 2017, 11:06:18 am »
Po prostu, odpalasz z LiveCD przykładowo Ubuntu i uruchamiasz GParted domyślne hasło to jest ubuntu i usuwasz niechcianą partycje z Ubuntu.
PC: HP Compaq 6200 Pro MT / CPU: Intel Core 4x i3-2100 CPU @ 3.10GHz / GPU: Intel HD Graphics 2000 / Nvidia GeForce 7600 GT / RAM: 8 GB  / Dysk: HDD 1 TB

Offline Dziadek Starowinek

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 07, 2017, 04:17:24 pm »
... I zostajesz z zepsutym bootloaderem.

https://www.howtogeek.com/141818/how-to-uninstall-a-linux-dual-boot-system-from-your-computer/

Offline pavroo

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2017, 05:42:10 pm »
Po usunięciu jedynego zainstalowanego Linuksa trzeba przywrócić windowsowy bootloader.
Nie testowałem z Win 10, lecz na starszych działało:
https://linuxiarze.pl/winboot/
Nic nie jest tak proste, jak się wydaje.
Danielle Steel

Offline Robert75

• Hero Member
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 09, 2017, 11:51:21 am »
... I zostajesz z zepsutym bootloaderem.
Ja wiem że po usunięciu Ubuntu Windows 10 mu się nie odpali, ale kolega Czesław chciał aby mu podać rozwiązanie jak usunąć Ubuntu. Gdy ja bym był na jego miejscu to bym całkowicie sformatował dysk i od nowa zainstalował Windows-a, rozwiązanie najprostsze i najszybsze.

Offline gom1

• Hero Member
  • RLU #281182
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 09, 2017, 02:10:22 pm »
Gdy ja bym był na jego miejscu to bym całkowicie sformatował dysk i od nowa zainstalował Windows-a, rozwiązanie najprostsze i najszybsze.
Bez przesady. Usunięcie zbędnych partycji i GRUBa to kwestia kilku minut. Nawet herbata nie zdąży się zaparzyć.
« Ostatnia zmiana: Listopad 09, 2017, 02:13:42 pm wysłana przez gom1 »
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Offline TataPingu

• Sr. Member
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 10, 2017, 11:58:00 pm »
Do Czesława
- zcieśnig "gparted-em" partycję ubuntu na ile się da, powiększ windę, a gruba tak zmanipuluj, że od razu startować będzie win10.
Znajomej powiesz, że już nie ma linuxa ;)

Ps - przypuszczam, że jeszcze 2-3 update win10, a ubuntu zostanie "przypadkowo" usunięty przez windę...