Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Propozycje do kolejnego wydania  (Przeczytany 7748 razy)

Offline sovtware

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 294
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 15, 2013, 06:29:11 pm »
Szczerze pisząc ciesze się że są kolejne pace nad nowszą wersją itp.: lecz w moim przypadku nowa wersja nie wchodzi w grę chyba że nauczę się montować partycję home by nie instalować raczej pobierać filmów itp.: rzeczy od nowa nie powiem że nie ponieważ bym skłamał SparkyLinux 2.1 chodzi szybciej i mniej używa zasobów niż SparkyLinux 2.0 więc zapewne kolejna wersja będzie jeszcze lepsza :) lecz na razie musi mi to wystarczyć co mam teraz jestem zadowolony i aby tak dalej znakomita konkurencja dla bardziej znanych systemów Linux oczywiście czekam pavroo o info jakie w kolejnej wersji szykują się zmiany zobaczymy pozdrawiam serdecznie

P.S.

SparkyLinux jest dystrybucją ciągłą więc po co instalować nowszą wersję jak ta dobrze chodzi i aktualizacje się robi raz na 24/h [ prędzej nowi użytkownicy mogą instalować nowsze wersję by mieć aktualne ] i tak aby używać systemu w moim przypadku musiałem sporo rzeczy odinstalować doskonale Sparky współpracuje z Mate który używam instalowałem Mate na Ubuntu 12.04 jak jeszcze Pc miałem i szczerze nie dało się pracować muliło ale to chyba przez to że Caja podobno się gryzie z Nautilusem nic nie zawracam głowy głupotami Sparky rządzi !
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 06:29:11 pm wysłana przez 157 »

Offline sovtware

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 294
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 15, 2013, 06:30:32 pm »
wykorzystanie pamięci w SparkyLinux 2.1 Eris po uruchomieniu systemu u mnie wynosi 99 mb  a po zakończeniu prac i przed wyłączeniem wynosi ledwie 120 mb lepiej być już chyba nie może :) ?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 06:30:32 pm wysłana przez 157 »

Offline pavroo

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1686
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 15, 2013, 10:58:07 pm »
Nie musisz instalować nowej wersji Sparka. Nowy obraz iso dostarcza aktualizacje pakietów do świeżej instalacji oraz poprawki w systemie Live.

99 - 120MB RAM to dobry rezultat :)
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 15, 2013, 10:58:07 pm wysłana przez 2 »
Nic nie jest tak proste, jak się wydaje.
Danielle Steel

Offline Alphanumerix

 • Wiadomości: 8
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 22, 2013, 12:13:43 am »
Notatki po trzech tygodniach codziennego użytkowania edycji ultra:

  NumLock mógłby być na starcie włączony ;p Problem w tym, że niektóre laptopy i netbooki jak "czują" włączonego numa, to przypisują klawiszom ich wartości, przez co oczywiście ten punkt będzie miał pewnie tyle zwolenników, co przeciwników. Oczywiście dodanie num-locka własnoręcznie na starcie to pikuś dla mnie, ale dla nowych osób w naszym świecie już niekoniecznie.  Deamon wygaszacza - koniecznie włączony na starcie. Nie wiem czemu, ale u mnie "nie łapie", że jest pożądany, przez co zawsze wygasza mi się ekran po bodaj 10 minutach czegokolwiek.  Autologowanie, jeżeli user jest jeden...No i chyba tyle ;p Oczywiście skrypcik "popierwszouruchomieniowy" wszystko może relatywnie łatwo rozwiązać i każdy będzie zadowolony ;)EDIT: I bardzo wolna myśl - Linux Mint Debian Edition za bazę. Też bazuje na testingu, ale w przeciwieństwie do Sparkyego ma za sobą dużo developerów i pewne zaplecze finansowe, co przekłada się na wiele dobrych rozwiązań, które być może byłyby mile widziane u nas. Co myślicie?
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 22, 2013, 12:13:43 am wysłana przez 568 »

Offline sovtware

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 294
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 12, 2013, 02:52:41 pm »
@marcinkiewiczm Witaj również Jestem zadowolony że SparkyLinux u mnie mimo zmiany sprzętu lepiej jednak odbiera Alsa_Mixer

Skype musisz pobrać paczkę że strony producenta i wtedy zainstalować co to apletu pogody są np: My - Weather tylko także musisz pobrać paczkę oddzielną ( Deb ) na Ubuntu i masz bardzo fajny aplecik na 7 dni z pogodą auto logowania nie używam wątpię by przez to początkujący miałby problemy instalacja łatwa prosta jak i cały system ale to wszystko zależy od chłopaków którzy Go robią  co zdecydują zarządzanie chyba jest jak się nie mylę chyba Ja u siebie mam nie wiem jakie masz środowisko graficzne Ja Mate i mogę ustawić sobie energię w czasie pracy zasilania i bateri o to chyba chodzi ? pozdrawiamNiżej podałem screena i linki
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2013, 02:52:41 pm wysłana przez 157 »

Offline sovtware

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 294
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 12, 2013, 03:28:21 pm »
zrzutekranu1hy.pnghttp://www.ubuntuupdates.org/package/atareao_atareao/precise/main/base/my-weather-indicatorhttp://www.skype.com/pl/download-skype/skype-for-computer/
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2013, 03:28:21 pm wysłana przez 157 »

Offline marcinkiewiczm

 • Wiadomości: 4
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 12, 2013, 08:10:32 pm »


Quote:

Cytuj z sovtware w May 12, 2013, 14:52

@marcinkiewiczm Witaj również Jestem zadowolony że SparkyLinux u mnie mimo zmiany sprzętu lepiej jednak odbiera Alsa_Mixer

- musiałem doinstalować" pulse audio serwer" bo nie potrafiłem odpalić mikrofonu w laptopie by współpracował z skype. Może to przypadłość dal tego modelu.

Skype musisz pobrać paczkę że strony producenta i wtedy zainstalować

-pobrałem ale nie udało się zainstalować dopiero poszukałem na forach i poszło.  Nie było to tak łatwo jak w mincie.

Ze wszystkim sobie poradziłem. Tylko dla początkującego może być problem z instalacją i uruchomieniem skype. To co jest łatwe dla nas  nie musi byc....

Dobrze by było żeby popularne programy można było instalować bez problemu.

dziękuje za odpowiedzi i zainteresowanie. Posiadam sparky lxde .

pozdrawiam. M.


« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2013, 08:10:32 pm wysłana przez 586 »

Offline urbek

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 100
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 12, 2013, 10:34:33 pm »
Witam:)

Ja mam takie małe spostrzeżenie związane z terminalem root, który aktualnie domyślnym jest xterm, a który dla początkujących użytkowników nie jest w moim mniemaniu zbyt dobry, bo ja nie umiem z niego kopiować i do niego wklejać. Początkujący użytkownik by nie popełnić błędu bardzo czesto kopiuje gotowe polecenia i je wkleja, lub by podać wynik polecenia z konsoli też musi go skopiować i tu jest kłopot. Proponuję w nowym wydaniu jako terminal użytkownika root użyć terminator, który nie sprawia powyższych problemów, a ma domyślną ikonę w kolorze czerwonym, która wizualnie będzie go wyróżniać od zwykłego terminala, a tym samym nie będzie zamieszania z dwoma takimi samymi konsolami:)
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2013, 10:34:33 pm wysłana przez 350 »

Offline MoroS

 • Wiadomości: 52
 • Problem solver ;)
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 13, 2013, 01:18:59 pm »
Terminator jest fajny, ale też i dość ciężki jak na emulator terminala (szczególnie na starszych kompach z mniejszą liczbą pamięci RAM będzie raczej zawadzał). Podobnie z resztą GNOME Terminal i inne takie, ale skoro już jesteśmy przy tego typu rozwiązaniach, to fajne są też emulatory terminala stylizowane na konsole poleceń z gier FPS. Mam tutaj na myśli dwa rozwiązania: Guake (GTK) i Yakuake (KDE). Oczywiście nie proponuję tego jako czegoś do następnego wydania, a raczej jako ciekawostki.Co do dodatkowych appletów, to sugerowałbym pozostawienie tego w gestii użytkownika (może mu to po prostu ułatwić jakimś panelem konfiguracyjnym). Sparky z założenia ma chodzić też na starszych maszynach, a każdy applet do dodatkowy proces chodzący w tle, dodatkowe biblioteki wczytane do pamięci, a co za tym idzie mniej pamięci dla użytkownika i dłuższy czas startu całości systemu (w przypadku automatycznego ładowania powyższych). Trzeba zachować złoty środek, żebyśmy nie zaczęli lokalnej widgetorewolucji, jaka miała miejsce parę lat temu, gdy Compiz zaczynał się dopiero popularyzować (Ci, co dłużej używają Linuksa, zapewne pamiętają, jak większość użytkowników, szczególnie początkujących, przestała się interesować wydajnością na rzecz wodotrysków). ;)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2013, 01:18:59 pm wysłana przez 28 »
Nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko takie, których jeszcze nie umiemy wykonać. ;)

Offline urbek

 • Full Member
 • ***
 • Wiadomości: 100
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 13, 2013, 01:41:50 pm »
@moros nie upieram się, że musi to być terminator, ale upieram się, że nie może być to xterm, gdyż brak możliwości skopiowania i wklejania to poważny kłopot. Ja sobie go zamieniłem, ale ci co są na początku linuxowej ścieżki pewniej woleli by mić konsolę, z której da się korzystać w pełni. Sparky jest wyposazony w pulpity takie jak lxde czy mate i można tez użyć domyslnych emulatorów dla tych środowisk.
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2013, 01:41:50 pm wysłana przez 350 »

Offline sovtware

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 294
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 13, 2013, 04:48:37 pm »
co to za różnica :D i tak kasujemy ten xterm ponieważ Urbek dobrze pisze brak kopiowania i wklejenia ale instalujemy środowisko np: tak jak My mamy np: Mate i mamy już terminal w porządku a w LXDE można całkiem łatwo wykasować jak i w innych środowiskach i zainstalować inny terminal Ja osobiście w tym nie widzę problemów tyle tego przecież jest w centrum oprogramowania :)
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2013, 04:48:37 pm wysłana przez 157 »

Offline sovtware

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 294
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 13, 2013, 11:24:49 pm »
Witam troszku po spamuję ;) jak pozwolicie chodzi mi o ikonki jest tego naprawdę wiele lecz moja propozycja by wykasować te co są oryginalnie a zainstalować parę nowych :) w tym moja propozycja na ładne i miłe dla oka ikonki które tutaj na zdjęciu zaprezentujęzrzutekranugo.png

zrzutekranu1pn.png

zrzutekranu2w.png

zrzutekranu3e.png

zrzutekranudiscopolovol.png

zrzutekranufilmy.png

zrzutekranuplikiiso.png

zrzutekranusovtware.pngchodzi mi o nowe wydanie z Mate chodziarz szczerze nie wiem jak na innych środowiskach by wyglądały a ikony noszą nazwę Mashupdziękuję za uwagęP.S. Mógłbym dostać Linka do pobrania tych zestaw ikonek ? wersja ultra ich nie ma z góry dziękujęLaGaDesk-BlackWhite
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2013, 11:24:49 pm wysłana przez 157 »

Offline grewest

 • Wiadomości: 3
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 16, 2013, 04:10:38 pm »
Może dodacie cinnamon a wydaje mi sie, że to fajne środowsko graficzne
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2013, 04:10:38 pm wysłana przez 592 »

Offline pavroo

 • Global Moderator
 • Hero Member
 • *****
 • Wiadomości: 1686
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 16, 2013, 08:07:53 pm »
@sovtware

Ikon nie bedę zmieniał, motywu też. Każdy i tak to zmienia po instalacji na własne.

Link do pobrania:

http://gnome-look.org/content/show.php/LaGaDesk-BlackWhite-III?content=124185

@grewest

Cinnnamon jest (według mojego zdania) ciężki a dewizą Sparka jest lekkość i szybkość.

Więc odpada w przedbiegach.

Jednak nic nie stoi na przeszkodzie aby ktoś wydał wersję społecznościową w tym pulpitem.

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2013, 08:07:53 pm wysłana przez 2 »
Nic nie jest tak proste, jak się wydaje.
Danielle Steel

Offline sovtware

 • Sr. Member
 • ****
 • Wiadomości: 294
Odp: Propozycje do kolejnego wydania
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 17, 2013, 03:45:48 am »
Dziękuję za linka lecz pokazuje mi to co w większości stronkach jak klikam w dawno land

zrzutekranuxtz.png

'a to co znajduję informuje mnie że niby nie można instalować mam wersję 2 tych ikon po tylko to udało mi się znaleźć i zainstalować trochu inne są ale cóż ;)

w sumie masz rację pavroo że i tak każdy zmienia to samemu

dziękuję i pozdrawiam

P.S.

Cinnnamon jest ciężkim pulpitem lecz widzę że repo ma Cinnnamon do zainstalowania więc nic nie szkodzi aby samemu to środowisko zainstalować beż żadnych problemów kto chce dla mnie i tak Mate jest najlepsze :)
« Ostatnia zmiana: Maj 17, 2013, 03:45:48 am wysłana przez 157 »