Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Głowa Linux Foundation używa MacOS  (Przeczytany 665 razy)

Offline PomPom

• Hero Member
  • Nienawistnik Debiana; Dumny użytkownik Windows 10
Głowa Linux Foundation używa MacOS
« dnia: Wrzesień 12, 2017, 11:39:25 pm »
Dyrektor zarządzający Linux Foundation, Jim Zemlin, właśnie zadeklarował, iż 2017 jest "rokiem Linuxa na desktopie". A zrobił to... korzystając z MacOS.

https://www.youtube.com/watch?v=3f8FPnAsIJ4

Co o tym sądzicie?

Dla mnie jest to przykre, bo odbiera Linuxowi wiarygodności i dla szerszego grona Linux się lekko ośmiesza. Ogólnie wielu ludzi, którzy jakoś głoszą Linuxa, to osoby, które wypadają idiotycznie i często po prostu od niego odstraszają. Wiele świetnych osób ginie w zalewie ludzi, którzy albo pusto reklamują Linuxa, albo robią z niego na siłę system dla wybrańców. Nawet z mojej perspektywy, użytkownika Linuxa na praktycznie wyłączność, Linux wypadłby kiepsko, gdybym analizował same informacje o nim, a nie to, co czuję, korzystając z niego.
Linux potrzebuje naprawdę konkretnych osobowości, które będą za nim stały, bo trzeba go uatrakcyjnić w oczach masy. Ktoś powie, że masa może się iść kochać, bo LINUX HURR NISZOWY DURR. Niech idą sobie na BSD. Ja, użytkownik Linuxa, mam nadzieję, że ten będzie rosnąć w siłę, do czego potrzebna jest mu popularność i mniej śmieszny obraz w oczach "przechodniów".
Mam nadzieję, że przejdzie ta ustawa, że Linuxa będą mogli używać tylko ludzie w wieku 240 lat.

Offline MSki

• Sr. Member
Odp: Głowa Linux Foundation używa MacOS
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 13, 2017, 07:59:07 am »
http://antyweb.pl/ubuntu-sklep-windows/

Offline PomPom

• Hero Member
  • Nienawistnik Debiana; Dumny użytkownik Windows 10
Odp: Głowa Linux Foundation używa MacOS
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 13, 2017, 12:54:42 pm »
Ubuntu (i inne distra) w sklepie Windows. Wie każdy, kto czyta jakieś portale w tej tematyce... I co? Bo dla mnie to samo przez siebie nie mówi niestety. Że popularność tym zyska? Tia, jako dodatek do "działającego" systemu.
Mam nadzieję, że przejdzie ta ustawa, że Linuxa będą mogli używać tylko ludzie w wieku 240 lat.