Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Instalacja programu windowsowego Human Design Life Chart na Ubuntu  (Przeczytany 576 razy)

Offline KrolAnka

• Newbie
  • *
Witam
Jest jeden program, który zmusza mnie do trzymania partycji i systemu WIndows
To taki paraastrologiczny nazywa sie jak w tytule, jest darmowy  i mo żna go sciagnać np. z tego linka http://www.tucows.com/preview/608363/Human-Design-Life-Chart-Software?q=human+design
Nie potrafię go poprawnie zainstalować, a z powodu na to że w świecie nie jest  popularny to i w sieci nie znajduję żadnego dedykowanego rozwiązania.
Program jest dla mnie bardzo ważny, pokazuje "system energetyczny" człowieka i korzystam z niego dosyć często, ale w tym celu muszę się przerzucać na Windows, zrobić wykres a potem z powrotem 'do domu'.
Bardzo proszę o pomoc.
Anka

Online Robert75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
Odp: Instalacja programu windowsowego Human Design Life Chart na Ubuntu
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 12, 2017, 01:34:30 pm »
Z tego co widzę to jest plik exe czyli windowsowski. A czy próbowałaś zainstalować ten plik za pomocą wine?
Chociaż wiadomo że wine nie obsługuje wszystkich plików exe, ale warto spróbować.
Manjaro Xfce - 64Bit Linux User #621110
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ @ 2x 2.21GHz / 4 GB RAM / Nvidia GeForce 7600 GT / Dysk HDD 1 TB

Online Robert75

• Hero Member
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 12, 2017, 02:21:14 pm »
A jeśli nie poradzi sobie wine to proponuje instalacje CrossOver, plik deb można pobrać stąd:
https://www.codeweavers.com/products/download_trial/download_links_linux
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ @ 2x 2.21GHz / 4 GB RAM / Nvidia GeForce 7600 GT / Dysk HDD 1 TB

Offline KrolAnka

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2017, 06:33:49 pm »
Dziękuję  Robercie75 za linka
Próbowałam oczywiście Wine w kilku wersjach, niestety nie działało stąd prośba o pomoc
Ściuągnęłam ten plik co podałeś, zainstalowałam i niestety również nie działa
Błąd taki jak z wine
Starałam się zainstalować biblioteki, amenetwork, VisualBasic bo błędy zgłaszane były z powodu braku plików zawartych w tych bibliotekach
I niestety nie działa...

Online Robert75

• Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 13, 2017, 09:17:57 pm »
To nie pozostaje Ci nic innego jak instalacja windowsa wewnątrz systemu Ubuntu za pomocą VirtualBox.

Offline kacior

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 15, 2017, 03:23:22 am »
Ja bym tak szybko się nie odwracał w stronę windowsa. Odpal z konsoli ten program I pokaż co wypluje, może jednak można coś zdziałać.