Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: Linux dla Netbooka  (Przeczytany 2488 razy)

Offline Reches

• Newbie
  • *
Linux dla Netbooka
« dnia: Maj 26, 2017, 08:23:37 am »
Witam,

Ostatnio otrzymałem w spadku dosyć już leciwego netbooka Samsunga NC10 (Atom 1,6GHz, 2GB RAM 800 MHz, 160GB HDD). Chciałbym go używać głownie do neta i filmików z Youtuba, ewentualnie IPLA i TVN Player. Bardzo prosiłbym o porady jakiego linuxa mógłbym na nim postawić, aby ten komputerek w miarę nadawał się do wyżej wymienionych funkcji. W komentarzach od razu prosiłbym o linki bezpośrednie do pobrania obrazów dystrybucji jeśli można ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Reches

Offline Robert75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
Odp: Linux dla Netbooka
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 26, 2017, 02:14:21 pm »
Witam,

Ostatnio otrzymałem w spadku dosyć już leciwego netbooka Samsunga NC10 (Atom 1,6GHz, 2GB RAM 800 MHz, 160GB HDD). Chciałbym go używać głownie do neta i filmików z Youtuba, ewentualnie IPLA i TVN Player. Bardzo prosiłbym o porady jakiego linuxa mógłbym na nim postawić, aby ten komputerek w miarę nadawał się do wyżej wymienionych funkcji. W komentarzach od razu prosiłbym o linki bezpośrednie do pobrania obrazów dystrybucji jeśli można ;)

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc.
Reches
Masz masę odpowiedzi w dziale <Jaki Linux wybrać> to jest naprawdę męczące, każdemu z osobna wskazywać jaką dystrybucje   ma wybrać.
To w dużej mierze zależy od posiadanego sprzętu. Jeżeli Masz słaby sprzęt to jakieś lekkie środowisko czyli LXDE lub XFCE.
Manjaro Xfce - 64Bit Linux User #621110
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ @ 2x 2.21GHz / 4 GB RAM / Nvidia GeForce 7600 GT / Dysk HDD 1 TB

Offline Dziadek Starowinek

• Hero Member
  • linux nie istnieje
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 26, 2017, 07:22:46 pm »
Trochę leciwy sprzęcik, a i ekran mały. Poleciłbym sprawdzić Lubuntu. Poleciłbym też sprawdzić coś jeszcze lżejszego, jak np. Bunsenlabs albo Mabox.
nie istniejesz

Offline DoreK

• Newbie
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 27, 2017, 11:48:56 am »
A ja polecam Xubuntu. Po wgraniu Docky i zwiększeniu przezroczystości paska i wgraniu jakiejś fajnej tapety, system wygląda świetnie, a Xubuntu niewiele wymaga :)

Offline Albedo 0.64

• Global Moderator
  • Hero Member
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 07, 2017, 07:38:13 pm »
Miałem z czymś takim do czynienia i uważam, że pełnowymiarowe systemy (W7, Lubuntu, Xubuntu, LMDE Mate) nie sprawdzają się. Po kilku próbach wybór właściciela padł na Android PC. Dobrze działał też Puppy Linux (Slacko). Obecnie dostępna jest dystrybucja Androida Remix OS. Instalowałem to na starym laptopie (2 GB RAM, Intel 1,8 GHz) i rezultat był zadowalający. Linki do pobrania obrazów iso znajdują się w dziale: https://linuxiarze.pl/dystrybucje/
Debian
Linux registered user 556565

Offline hubot_

• Full Member
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 29, 2017, 02:48:32 pm »
https://linuxiarze.pl/forum/index.php/topic,2176.0.html
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)

Offline gom1

• Sr. Member
  • RLU #281182
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 29, 2017, 02:59:10 pm »
Trochę stary wątek, ale.. Mam NC10 i z powodzeniem hula na nim Manjaro/XFCE:
https://www.linuxcounter.net/machine/2025472
« Ostatnia zmiana: Lipiec 29, 2017, 03:41:09 pm wysłana przez gom1 »
Wszędzie dobrze, ale w /home najlepiej

Offline hubot_

• Full Member
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 19, 2017, 08:25:07 pm »
Na bardzo słabym sprzęcie to ja bym wgrał Slacko Puppy Linuxa.
Stacjonarka: Slackware Xfce
Laptop: Debian GNOME | Gentoo i3 (do testów)