Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: OpenOffice spolszczenie  (Przeczytany 1527 razy)

Offline janusz30

• Newbie
  • *
OpenOffice spolszczenie
« dnia: Grudzień 11, 2016, 09:57:02 pm »
Witam. Mam zainstalowany Linux Mint  18 Sarah Cinnamon 64 bit...i pakiet biurowy mam po angielsku i nie wiem jak to zmienić. Miałem również firefoxa po angielsku ale z tym jakoś sobie poradziłem, ale z libre officem nie daje rady. Wpisywałem w terminalu różne komendy o pobieraniu instalacji pakietów polskich i nic. Na innym komputerze a dokładnie na laptopie również mam Linux Mint i przy instalacji systemu od razu miałem przeglądarkę i offica po polsku...a przy PC stacjonarnym nie...proszę o pomoc. Dzięki.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 11, 2016, 10:00:44 pm wysłana przez janusz30 »

Offline Robert75

• Hero Member
  • Nie ufaj nikomu w sieci, nawet mi.
Odp: OpenOffice spolszczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 11, 2016, 10:45:14 pm »
Musisz doinstalować pakiet o nazwie libreoffice-l10n-pl. I to wszystko. I jeszcze jedno czy Ty kolego robiłeś aktualizacje systemu bo wygląda na to że nie, gdybyś zrobił aktualizacje to wszystko by było po polsku. Pozdrawiam.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 12, 2016, 12:45:42 pm wysłana przez Robert75 »
Manjaro Xfce - 64Bit Linux User #621110
AMD Athlon 64 X2 Dual Core 4200+ @ 2x 2.21GHz / 4 GB RAM / Nvidia GeForce 7600 GT / Dysk HDD 1 TB

Offline janusz30

• Newbie
  • *
Odp: OpenOffice spolszczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 12, 2016, 05:23:41 pm »
Już naprawiłem. Po prostu w terminalu wpisałem openOffice zamiast Libreoffice...stąd probelm...ale nic..system był zaktualizowany. Takie przeoczenie, ale z góry dzięki. Pozdrawiam