Witaj na Forum Linuxiarzy
Zanim zalogujesz się, by pisać na naszym forum zapoznaj się z kilkoma zasadami savoir-vivre'u w wątku Administracja-> Przywitaj się. Wątki z problemami zamieszczone w dziale "Przywitaj się" będą usuwane.

Autor Wątek: brak dostępu??  (Przeczytany 5173 razy)

Offline TrolleY

brak dostępu??
« dnia: Grudzień 31, 2012, 01:15:20 pm »
Znalazłem rozwiązanie, może się komuś kiedyś przyda.

Problem był w próbie uruchomienia czegoś na partycji NTFS (współdzielona z windowsem), która domyślnie była montowana z noexec. Po paru próbach udało mi się ustawić montowanie tej partycji z prawami rwx. Odpowiedzialna za to linijka z /etc/fstab

Code:

/dev/sda7       /media/Dane     ntfs-3g nls=iso8859-1,permissions,users,auto,exec,umask=000     0       0

Jeżeli miałby ktoś jakieś porady (np związane z bezpieczeństwem, albo można to inaczej rozwiązać) to chętnie wysłucham ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 01:15:20 pm wysłana przez 343 »

Offline TrolleY

Odp: brak dostępu??
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2012, 02:01:15 pm »
Znalazłem rozwiązanie, może się komuś kiedyś przyda.

Problem był w próbie uruchomienia czegoś na partycji NTFS (współdzielona z windowsem), która domyślnie była montowana z noexec. Po paru próbach udało mi się ustawić montowanie tej partycji z prawami rwx. Odpowiedzialna za to linijka z /etc/fstab

Code:

/dev/sda7       /media/Dane     ntfs-3g nls=iso8859-1,permissions,users,auto,exec,umask=000     0       0

Jeżeli miałby ktoś jakieś porady (np związane z bezpieczeństwem, albo można to inaczej rozwiązać) to chętnie wysłucham ;)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 02:01:15 pm wysłana przez 343 »